5 věcí, které jsme se dozvěděli z utkání Česko – Švédsko


Vstupní utkání českého týmu přineslo spoustu rozpačitých pocitů. Prohra 6:5 po samostatných nájezdech se Švédském nám pomohla odhalit několik důležitých faktů.

1. Hra směrem dozadu

První utkání napovědělo, že hra směrem dozadu může být největší slabinou českého týmu na šampionátu. Několik mizerných rozehrávek, které Švédům hodně pomohly, spousta zmatku a také mnoho prostoru, kterého se útoku soupeře dostávalo. Projít od středního pásma až k brankáři Salákovi bylo pro Švédy velmi často snadným úkolem.    

2. Pozitivní přesilovky

Česko se před utkáním pyšnilo tím, že pilně trénovalo přesilovky. A nutno říct, že to šlo v zápase poznat. Nejen, že se podařilo dva góly v početní výhodě vstřelit (úspěšnost 40%), ale dařilo se v přesilové hře soupeře zamknout a v jednom případě dokonce dusit až do úplného vyčerpání – trenér Marts byl následně nucen sáhnout po timeoutu.

Image and video hosting by TinyPic

3. Zmatená hra v oslabení

Opakem podařených přesilovek byla hra v oslabení. V některých chvílích bránící hráči až příliš zmatkovali, což potvrzují slova obránce Hejdy, který po zápase sdělil, že někdy ani nevěděl, kde měl stát.  Výsledkem byly dva inkasované góly ze čtyř oslabení. Hlavně mrzí ztráta vedení v posledních vteřinách.

4. Energická čtvrtá formace

Výkon řady Zaťovič, Koukal, Simon předčil veškerá očekávání. Skvělým pohybem čtvrtá formace ztrpčovala Švédům život, což bylo také jejím úkolem, ale navíc vyprodukovala několik velmi zajímavých ofenzivních akcí, které vedly ke dvěma vstřeleným gólům. Celou řadou se mohou inspirovat ostatní pětky.

5. Podpora domácího publika

Jednou z největších výhod českého týmu na letošním šampionátu má být podpora domácího publika. Povedlo se českým fanouškům vytvořit ďábelskou atmosféru, která by hnala tým za vítězstvím? Hráči si nestěžovali a vyzdvihli fakt, že byla slyšet podpora i ve chvílích, kdy se týmu tolik nevedlo. Podpora fanoušků se však z tribun ozývala pouze sporadicky a málo kdy byla natolik zvučná, aby se dala označit za ďábelskou či heroickou - k těmto přízviskům měla žel hodně daleko . Výkon fanoušků byl tedy v prvním zápase spíše průměrný. 

Image and video hosting by TinyPic