Extraliga: Baráže o playoff pokračují třetími zápasy, ukončí Kladno sérii?


Nůž na krku mají ve třetích barážových zápasech o postup do playoff hokejisté Pardubic, které tentokrát Kladno přivítají na domácí půdě. V Ostravě se poté hraje druhá barážová série mezi Vítkovicemi a Českými Budějovicemi, ta je zatím vyrovnaná.

EXTRALIGA - BARÁŽ O PLAYOFF:

Vítkovice - České Budějovice (17:00)

Kurzy na utkání: 2:05 - 3.90 - 2.95

TIP UNIBETU: 1

Vyrovnaná je zatím série na tři vítězné zápasy mezi Vítkovicemi a Českými Budějovicemi. Ostravský celek sice v prvním duelu na půdě Mountfieldu prohrál jednoznačně 0:3, ale ve druhém zápase na ledě soupeře dokázal zvítězit hladce 4:0 a sérii tak veze domů za příznivého stavu 1:1.

Jednoznačně těžší situaci tak mají nyní České Budějovice, které musí také na ledě Vítkovic urvat jedno vítězství, pokud chtějí myslet na postup. Pochopitelně by tak rádi učinili už v prvním dnešním duelu. Favoritem zápasu jsou však domácí Vítkovice a ty chtějí sérii na domácím ledě ukončit, ne se vracet do Budějovic k pátému utkání.

Velikým plusem pro Budějovice je fakt, že po pěti zápasech se do branky vrací opora Jakub Kovář, který by mohl dělat vítkovickým střelcům problémy. Budějovice však trápí spíše problémy v útoku, z posledních tří zápasů vyšly hned dvakrát naprázdno. V základní části Vítkovice navíc doma vyhrály čtyři z posledních pěti zápasů a vypadá to, že doma hrají ve veliké pohodě. První zápas napoví o tom, jak by se série dál mohla vyvíjet a náš bookmaker v pondělním klání tipuje vítězství domácích.

Pardubice - Kladno (18:15)

Kurzy na utkání: 1.55 - 4.50 - 4.50

TIP UNIBETU: 1

Ve druhé sérii stav vyrovnaný není. Kladno překvapivě na domácí půdě zvítězilo nad Pardubicemi hned dvakrát a od postupu ho tak dělí jediné vítězství. Nůž na krku mají Pardubice, které musejí nyní na domácím ledě vyhrát oba zápasy, aby vrátily sérii do Kladna.

Oba zápasy na Kladně však byly velmi vyrovnané. V prvním zvítězili domácí po velikém boji 2:1 a ve druhém 3:2 v prodloužení po rozhodující trefě Valského. Stav 2:0 po prvních dvou zápasech je mírným překvapením, protože Kladno bylo v této sérii jasným outsiderem. Pardubice však doma hrají o poznání lépe a v obou duelech budou nyní favoritem.

Baráže probíhají od roku 2007 a od té doby se stav 0:2 nepodařilo zatím nikomu otočit, což Pardubicím na klidu nepřidává. Pro Pardubice však nyní hraje prim fakt, že na domácím ledě je klub mnohem silnější než venku. V základní části Pardubice posledních pět domácích zápasů vyhrály s celkovým skóre 22:9. Kladno naopak pětkrát za sebou prohrálo a také je silnější pouze doma. Tyto statistiky jasně hovoří pro to, že Pardubice sérii v pondělí sníží na 1:2.

Ostatní sázkové příležitosti na hokejovou extraligu naleznete zde!