Extraliga je na svém startu! Kdo ji letos ovládne?


Bitva o nový pohár T.G. Masaryka se rozhoří ve čtvrtek 12. září. Obhájí vítězství Plzeň nebo se bude radovat někdo z favoritů Zlín, Třinec či Sparta? Vsaďte si ještě před startem na vítěze. 

Pět podle kurzů nejvíce favorizovaných týmů:

Oceláři Třinec - 5,50

Minulou sezónu celkově čtvrtý tým. V Třinci jsou však ambice ty nejvyšší a po sezóně skončil trenér Turek, nahrazen byl Jiřím Kalousem, který si vyzkoušel už i angažmá u Lva Praha. Letos jsou Oceláři opět pasováni do role favoritů. Nový kouč Kalous chce zapracovat i na defenzivní činnosti a podpořit tím skvělý útok, kterým se Třinec tradičně prezentuje.

Tým nedostál žádných výrazných změn. Za zmínku stojí odchod útočníků Davida Květoně či Erika Hrňy. Obranu má vyztužit Linhart ze Zlína, do útoku pak přišel Rus Gorškov.

Pro třinecký hokej je důležité setrvání střelce Růžičky, který se na angažmá v NHL nedohodl a ještě minimálně rok bude působit v Extralize.

Klíčoví muži: Martin Růžička, Radek Bonk, Lukáš Zíb, Peter Hamerlík

HC Plzeň 1929 - 5,50

Už je jasné, že i s Martinem Strakou začne „Škodovka“ honbu za obhajobou titulu. Plzeň vstoupí do sezony s novým brankářským duem, jednička bude Lukáš Mensator. Do týmu se vrací i vždy ostře sledovaný Radek Duda.

Citelnou ztrátou je odchod mladého brankáře Mazance, ale ještě citelněji bude chybět Jan Kovář, který zkusí štěstí v Magnitogorsku. Plzeň má z čeho brát a tyto hráče je schopna nahradit. Šest let žádný tým neobhájil extraligový triumf, co Plzeň?

Klíčoví muži: Lukáš Mensator, Martin Straka, Tomáš Vlasák, Ondřej Kratěna

PSG Zlín - 5,50

Co se nepovedlo minulou sezonu, může dopadnout letos. Nezměněné útoky, nejlepší trenér minulé sezóny Rostislav Vlach a perspektivní tým. To jsou zbraně skromného Zlína, který hlásí, že důležitý je hlavně postup do play-off.

Měnila se především defenzivní složka. Odešel brankář Sedláček, zkušený Hamrlík ukončil kariéru. Problémy nastaly na pozici brankáře Horčička kvůli zranění sezonu nezačne a Kašík zatím nepřesvědčil, proto Vlach musel povolat Štůralu ze Šumperku. Pokud Zlín najde stabilní jedničku a obrana v čele s Marušákem, talentovaným Zámorským či Tesaříkem bude fungovat, může moravský tým opět mířit vysoko.

Klíčoví muži: Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Petr Čajánek, Petr Zámorský

Slavia Praha - 7,00

Vladimír Růžička se musel vypořádat s odchody brankáře Kopřivy, ale především s odchodem talenta Hertla do San Jose. Využil pozice Svobody v Plzni a stáhl si ho zpět, za zmínku pak určitě stojí návrat střelce Bednáře ze Švýcarska.

Podle slov Růžičky se Slavia nechce pasovat třeba do pozice jako Sparta, ale odchody hráčů dokázala nahradit dobrými hráči a je možné, že bude jedním z černých koní soutěže.

Klíčoví muži: Petr Kadlec, Jaroslav Bednář, Vladimír Růžička

Sparta Praha - 8,00

Nebyl titul, tak se zase měnilo, co se dalo. V týmu už nenajdete stálice Broše, Tenkrát či Hanzlíka. Asi žádný z klubů nedostal tolika změn, jako Sparta. Očekávání jsou opět vysoká a tým chce dovést k výsledkům Josef Jandač.

Pöpperle je po angažmá ve Lvu Praha opět připraven hájit branku Sparty. Útok velice posílil z Karlových Varů, přišli Kumstát a Pech. Když k tomu přidáme zkušeného Rolinka, ambice Sparty ani nemohou být jiné než ty nejvyšší. Přidejme k tomu zkušenosti Hlinky s Tonem a je z toho velice silný tým. Bude to Spartě na ledě klapat?

Klíčoví muži: Tomáš Pöpperle, Tomáš Rolinek, Petr Ton, Lukáš Pech

Ale jsou tu i Pardubice či braněnská Kometa, na další týmy sázejte zde!