Extraliga nabízí dva taháky: střet nejlepších útoků i souboj z čela tabulky


Je lepší sparťanská formace Jaroslava Hlinky, nebo ostravští Romanovci? A uspěje Hradec i ve Zlíně?

Vítkovice Steel - HC Sparta Praha, pátek 17:00

Kurzy: 3,00 - 4,00 - 2,00

V Ostravě bude k vidění souboj dvou možná nejlepších útočných formací extraligy. První sparťanský útok Ton - Hlinka - Rolinek ovládá statistiky soutěže, levé křídlo vede bodování i tabulku střelců, všichni zmiňovaní jsou v top desítce nejproduktivnějších hráčů.

Vítkovice kontrují forvardy své druhé lajny - tvůrcem Romanem, střelcem Hunou a technikem Svačinou. K nim se žel bohu nikdo nepřidává, dokonce ani dlouholetý kapitán Burger, a tak se moravský klub zmítá na okraji play-off.

Spartě naopak šlapou i ostatní formace - Kumstát, Pech, Rachunek a další výrazně svým elitním hráčům pomáhají, proto jsou Pražané neohroženě první a proto si do Vítkovic jedou pro všechny body.

PSG Zlín - Moutfield HK, pátek 17:30

Kurzy: 1,95 - 4,10 - 3,05

Dalším tahákem pátečního pokračování nejvěšší hokejové soutěžě je střet Zlína s hradeckým Mountfieldem. Nepočítaje dvě mužstva, o kterých šla řeč v předešlých odstavcích, je Zlín nejlépe střílejícím celkem tabulky.

Jejich kouzlo je jednoznačné a už roky stejné - nesmrtelné duo Leška - Balaštík. Dvojice, která o sobě dobře ví, první nahrává druhému a rukou společnou nerozdílnou táhnou zlínské hokejisty bezpečně do play-off.

Hradec sází na jména ne tak známá, o to však hladovější a evidentně se to vyplácí. Dobrá defenziva zajistila novému městu na extraligové mapě aktuální druhou příčku a dělá z Mountfieldu černého koně celé soutěže. I ve Zlíně vyhraje.