Extraliga: Pokoří moravské celky týmy z Čech?


V sobotu budou k vidění dva zápasy 32. kola hokejové extraligy. V 15 hodin se na vítkovickém ledě představí vedoucí celek z Plzně, o dvě hodiny později se Sparta střetne s Třincem. Kdo bude úspěšnější? Morava a Slezsko nebo Čechy? Vsaďte si a dejte si předčasný dárek k Vánocům!

Vítkovice Steel – Škoda Plzeň 2,25 – 4,10 – 2,50

Hokejisty Vítkovic čeká před odjezdem na slavný Spengler Cup těžký soupeř. Ideální jako generálka na turnaj, kde se utkají se silnou ruskou Ufou a švýcarským Fribourgem. Pro Plzeň to zas bude test na to, jak si povede na půdě soupeře, který je v dobré formě.

Vítkovice vyhrály tři domácí zápasy před reprezentační přestávkou a na vítězné vlně zůstaly i po utkání v Litvínově. Tam dvakrát prohrávaly, ale střela Michala Barinky těsně před koncem druhé třetině rozhodla o dalších třech bodech pro klub ze severu Moravy. Plzeň si v čele tabulky udržuje slušný náskok, naposledy po boji porazila poslední Liberec. V sezoně vyhrála celkově dvaadvacetkrát.

V ČEZ Areně se začíná netradičně už v 15 hodin a diváci, kteří se na střetnutí přijdou podívat, uvidí dramatickou podívanou. Pro Vítkovice hovoří domácí prostředí a aktuální forma, pro hosty dlouhodobě vysoká výkonnost a lepší bilance vzájemných zápasů v této sezoně. V Plzni vyhrála parta okolo Martina Straky dokonce 5:0.

Sparta Praha – Oceláři Třinec 2,15 – 4,10 – 2,65

Sparta se v posledním utkání před Vánoci utká s hokejisty Třince. Přestože jsou v tabulce daleko za svým soupeřem, sázkové kanceláře jí věří a mírně jí favorizují. Rozhodně půjde o souboj týmů, které v posledních zápasech prokazují slušnou formu.

Klub z Holešovic se pod koučem Josefem Jandačem vzchopil, vymanil se z poslední příčky a z bezprostřední hrozby baráže a útočí na pozice zaručující alespoň předkolo play off. V předešlých čtyřech utkáních sparťanští hokejisté uhráli dvanáct bodů, soupeřům tedy nedarovali ani bod. Jenže podobně je na tom Třinec, který až na zaváhání ve Vítkovicích vyhrávají a hlavně dávají spoustu branek. Co se týče ofenzivy, je na tom Třinec vůbec nejlépe ze všech extraligových celků.

Jak bude zápas v sobotní podvečer vypadat? Bude sparťanská vítězná série pokračovat? Letos mají Pražané ocelářskému klubu co oplácet, ve dvou dosavadních zápasech neuhráli jediný bod. Je pravděpodobné, že nelichotivou bilanci sparťané trochu zmírní.