Extraliga: Rozjetá Plzeň přivítá doma Vítkovice, suverénní Sparta pak druhý HK


Svým 27. kolem dnes pokračuje rozjetá hokejová extraliga. Šlágrem kola je určitě souboj prvního celku tabulky s druhým, tedy mezi Spartou a Mountfieldem HK. Před sezónou se očekávalo, že Sparta bude hrát o nejvyšší příčky, v případě Hradce Králové se jedná o mírné překvapení.

Extraliga - 27. kolo

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel (úterý 17:30)

Kurzy na utkání: 1.72 - 4.30 - 3.60

TIP UNIBETU: 1

Souboj dvou týmů z elitní osmičky. Plzni se daří zejména v posledních zápasech a loňský mistr se v tabulce usadil už na třetím místě. Na domácí půdě tak je proti sedmým Vítkovicím favoritem, čemuž napovídají také kurzy.

Poslední vzájemný zápas obou celků navíc skončil vítězstvím Plzně na půdě Vítkovic v poměru 4:2. Z posledních pěti zápasů celkově Plzeň prohrála pouze v Pardubicích (1:3), dokázala si poradit s Hradcem, Chomutovem, Zlínem a Slavií.

Vítkovice si z posledních pěti duelů připsali dvě výhry nad Třincem a Chomutovem. Právě utkání proti Třinci v minulém kole bylo tím posledním. V tabulce jsou Vítkovice na sedmém místě se ziskem 40 bodů, v případě vítězství se posunou k Plzni na rozdíl pěti bodů. Domácí jsou však v zápase favoritem, potvrdí svoji současnou skvělou formu?

HC Sparta Praha - HK Mountfield (úterý 18:30)

Kurzy na utkání: 1.55 - 4.60 - 4.45

TIP UNIBETU: 1

Větší šlágr v současnosti být nemůže. Suverénní Sparta vede extraligu o deset bodů před druhým Hradcem Králové. Právě tyto dva celky se proti sobě postaví v rámci 27. kola a očekává se tak pořádná bitva.

I přes jednu pozici v tabulce je však favorit zápasu jasný. Sparta válcuje soupeře na potkání a nestává se moc často, že by neuspěla. To se jí povedlo v předchozím zápase ve Zlíně, ale porážku 5:6 si napravila v minulém kole při vítězství v Pardubicích.

Sparta válcuje své soupeře hlavně ničivou ofenzivou. Vstřelila ve 26. zápasech už 114 gólů a to je jednoznačně nejvíc z celé soutěže. Druhý nejlepší tým v ofenzivě Vítkovice vstřelili pouze 86 gólů a to je na stejnou soutěž pořádný rozdíl.

Není tak pochyb o favoritovi tohoto zápasu a Sparta tuto roli bez problémů potvrdí. Pro Hradec je úspěch dosavadní druhé místo a v posledních zápasech se také Mountfieldu daří. Z pěti duelů prohráli jediný, ten poslední proti Plzni (0:2). Překvapí na půdě Sparty, nebo se odehraje očekávaný scénář?

Ostatní sázkové příležitosti na hokejovou extraligu naleznete zde.