Finále se přesouvá do Plzně. Uspěje Zlín popáté za sebou venku?


Za vyrovnaného stavu série 1:1 se finálová série stěhuje ze Zlína do Plzně a Západočeši věří, že udělají důležité kroky k prvenství. Musí však přetrhnout úspěšnou šňůru výher Zlína, který v play off vyhrál poslední čtyři venkovní zápasy.

Škoda Plzeň - PSG Zlín 1,90 - 3,85 - 3,40

Sobota - 14.45

Neděle - 18.15

Hokejisté Plzně jsou jistě s jedním vyhraným zápasem na ledě soupeře spokojení, ovšem nebyli daleko od toho, aby vyhráli obě střetnutí na zlínském ledě. První zápas ovládli, ve druhém dvakrát vedli a Zlín si vítězství vybojoval až po samostatných nájezdech. Tipovat, jak bude série vypadat na západě Čech, může být ošidné.

Škodovka si totiž vzala příklad ze svého soupeře a ve Zlíně jinak ofenzivně laděné mužstvo poctivě bránilo střední pásmo, čímž triumfovala zejména v prvním zápase. Druhé utkání bylo vyrovnanější, nicméně hráči Zlína a zejména jejich kapitán Petr Čajánek byli podráždění a často vylučovaní. Nicméně štěstí se na Zlínské usmálo a do Plzně tak cestují s jednou výhrou v kapse.

Je pravděpodobné, že před domácím publikem budou hrát plzeňbští hráči otevřeněji a aktivní hrou podpořenou bouřlivou diváckou kulisou budou chtít dostat soupeře pod tlak. Zvlášť když Zlín se musí vypořádat s rozsáhlou marodkou, která je příčinou toho, že trenér Rostislav Vlach má k dispozici pouze tři kompletní pětky.

Ze "zlínských" zápasů se dí odhadovat, že Plzeň se dostala do mírné výhody a má větší šance na zisk mistrovského titulu. Ale pozor, zlínští hráči od šestého utkání čtvrtfinále ve Vítkovicích venku pouze vyhrávají. Co říct k tomu mají v Třinci, tamní stadion byl v semifinále dobyt "žlutomodrými" rovnou třikrát.

Také podle sázkových kanceláří je Plzeň doma favoritem a je pravděpodobné, že minimálně utne úspěšnou zlínskou venkovní sérii. Pokud vyhraje oba zápasy, mohou se v Plzni pomalu těšit na historicky první hokejový titul.