Hokejové playoff je mimořádně atraktivní. Překvapivé statistiky z předkola

Dlouhé řady na lístky, vyprodané stadiony, televizní obrazovky v pozoru a hospody plné vášní. Tak vypadá Česko, když vypukne hokejové play-off. Není třeba pochybovat o tom, že jsme hokejový národ a stejné nadšení je pak přenášejí hráči na ledové ploše. Jak vypadaly duely předkola play-off, které posunuly do čtvrtfinále PSG Zlín a Piráty Chomutov?

Jistou účast v čtvrtfinále si vybojovali Liberec, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Olomouc, Plzeň a Mountfield Hradec Králové. Na své soupeře z předkola čekaly první dva týmy Liberec a Sparta. A dlouho nebylo jasné, kdo se do čtvrtfinále dostane. Série předkola play off byly totiž nesmírně vyrovnané.

V prvních duelu se podarilo vyřadit Kometu Brno Chomutovu, který zvítězil v poměru 3:1 na zápasy. Druhý duel byl na plný počet zápasů, když Zlín rozhodl až v pátém utkání o postupu 3:2 na zápasy.

Odehrálo se tedy 9 utkání, z kterých pouze jedno jediné skončilo výhrou jednoho z týmů o více než jednu branku. Konkrétně to byl druhý vítězný zápas v poměru 2:0 pro Chomutov na domácím ledě.

Zápasy byly opravdu o jednom gólu, když 4 utkání šly do prodloužení a jedno utkání musely rozhodovat nájezdy po 20 minutovém prodloužení.

Nicméně o nudný hokej se nejednalo. I o branky nebyla nouze. Za 9 utkání padlo 43 branek, což je na hokej slušné číslo.

Pikantní informací je však, že v předkole padaly branky téměř pokaždé v první třetině. Pouze v jediném z těchto 9 utkání nepadl gól v první třetině. A co víc, většinou to střelci stihli v úvodních minutách do 10. odehrané minuty. V šesti utkáních z devíti padl gól před 10. minutou. V sérii Zlína s Třincem se stalo pouze jednou, že gól nepadl do 10. minuty!

A takový hokej se musí líbit a pochopitelně láká velkou část diváků do ochozů. Nejlepší návštěvy měla Kometa Brno s průměrnou návštěvností 7500 diváků na zápas. Ve Zlíně chodilo průměrně 5500 diváků a v Třinci a v Chomutově mezi 4500-5000 diváky.

Hokejové play-off je tradiční ozdobou velikonočního období. Užijte si jej naplno i bohatou nabídkou live sázek od Unibetu, která je nyní nová a rychlejší!