Hradec doma prožije obnovenou premiéru. Proti mistrovi z roku 2011


17.00 Kometa Brno - Slavia Praha 2,30 - 4,00 - 2,50

Brněnští hokejisté se i ve druhém kole představí v domácí Kajot Areně, po vítězství nad Pardubicemi mají v plánu získat tři body proti Slavii. Pražané mají cíle podobné.

Kometa podala proti Východočechům výborný výkon a o tříbodové vítězství přišla sekundu před koncem, navíc mužstvo cítilo křivdu po údajném útočném faulu, který tomu předcházel. Nicméně dva body nakonec uhrála a podobě aktivně chtějí Brňané hrát i proti Slavii. Ta ve vyrovnaném utkání na Kladně zvítězila po boji 3:1.

Že bude zápas vyrovnaný, se dá očekávat také v tomto případě. Oba týmy jsou nabuzeny výhrou, měly by mt sebevědomí. Na výhru dosáhnou spíše domácí hokejisté, klidně zase po prodloužení.

17.30 Hradec Králové - Oceláři Třinec 2,65 - 4,15 - 2,15

V Hradci Králové, kde se extraliga hraje po dvaceti letech, uvidí diváci souboj posledního týmu s předposledním. Úvodní střetnutí oběma mužstvům nevyšlo, Třinec doma padl s Libercem a Hradec v holešovické hale na Spartě.

Hokejisté Mountfieldu měli problémy už v přípravných zápasech a vysoká porážka rozhodně psychicky nepomohla. Třinec se naopak může opřít o dobrou přípravu a fakt, že si proti Liberci místy vytvořil až drtivý tlak. Má tak z čeho vycházet.

Hosté jsou v utkání mírnými favority a kvalita se na ledě projeví. Očekávám vítězství Třince v základní hrací době, vzhledem k silné ofenzivě se mu podaří vstřelit minimálně tři góly. Hradec nebude snadným soustem, ale na první body si ještě počká.