Plzeň narazí na nejlepší obranu ligy, v Brně neoblíbená Sparta chce potvrdit formu


Každé kolo Extraligy sebou přinese zajímavé duely. Nyní Slavia hostí Plzeň a Kometa se zase pustí do nevraživého boje se Spartou. Na obě utkání týmů z předních příček tabulky je několik zajímavých sázek.


18:15 Slavia Praha - HC Plzeň 1929 2,05 - 4,10 - 2,80

Dva podstatné a jednoduché body: nejlepší obrana proti kvalitnímu útoku taženému Martinem Strakou. Slavia vede tabulku a první porážku ji připravil v posledním utkání Liberec až po nájezdech. Plzeň nemá stabilní výkon, ale pořád je obhájce loňského triumfu a velice silný tým v útočné fázi.

Tým Vladimíra Růžičky táhne svými výkony brankářská jednička Dominik Furch, v útoku se může spolehnout na Jaroslava Bednáře. Pražané dokonce v nedávných utkáních proti Zlínu a Chomutovu dali šest branek, což se u Slavie často nestává. Klidně tak můžeme vidět otevřené utkání.

  • Slavia doma vyhrála v sezoně všechny čtyři zápasy.
  • V semifinále play-off minulého ročníku Plzeň přešla do finále přes Slavii v poměru 4:2 na zápasy.

18:20 Kometa Brno - Sparta Praha 2,60 - 4,10 - 2,20

Spartu čeká brněnské peklo. Letos však Pražané vypadají velice dobře připraveni a budou pro domácí těžkým oříškem. Sparta je na druhém místě a ztrácí bod na svého rivala. Kometa se prezentuje zatím dobrou obranou a je na solidním 6. místě.

Spartě se daří spíše doma, venku ze tří utkání zvítězila akorát v Chomutově. Kometa doma nasbírala osm bodů z šesti utkání. Brňané v posledních dvou utkáních získali jen dva body a proto se dají čekat změny v sestavě. Sparta má nebezpečné první dvě formace, pozor obrany domácích by měl vzbuzovat Petr Ton a Jaroslav Hlinka.

Další zápasy 9. kola zde!