Protrhne Plzeň semifinálové prokletí? Nebo si Slavia vynutí sedmý zápas?


Ještě nikdy se hokejisté Plzně v samostatné české extralize neprobojovali do finále a nyní je dělí jediný krok. Udělají ho v šestém zápase na domácím ledě?

17.30 Škoda Plzeň - Slavia Praha 2,20 - 3,90 - 2,65

Semifinálová série mezi Plzní a Slavií se rozjížděla možná trochu pomaleji, ale nyní už to je drama se vším všudy. Páté utkání, které se hrálo v pražské O2 areně přineslo nádhernou podívanou, na jejímž konci se radovali plzeňští hráči a na stadionu početná část jejich fanoušků.

Plzeňští hokejisté v posledních letech platili za mužstvo, které umí základní část, ale v play off už je to horší. Loni sice také postoupili do semifinále, ale v pěti utkáních vypadli s Kometou. Pro Plzeň je vůbec semifinále zakleté, v samostatné české extralize z něho nikdy do finále nepostoupila. O titulu ani nemluvě, tento tradiční hokejový klub se z něj nikdy neradoval.

Zdá se, že největší krize plzeňské mužstvo postihla v pravý čas. Chvíli před začátkem play off. Západočeši postupem času zase nabírají formu, a jak už bylo zmíněno, jsou jediný krůček od finále. Ale že by mělo domácí prostředí hrát tak důležitou roli, to se nedá říct. Ať se hraje na Slavii nebo v Plzni, jde o vyrovnané zápasy s tím, že může vyhrát kdokoliv. A stejné to bude i ve středu večer.

Slávisté se letos prezentují kvalitní defenzivou, bojovností s vyváženými útočnými řadami. S tím pojedou do Plzně uspět, aby si vynutili sedmý zápas v Praze. Přestože všech pět dosavadních utkání bylo poměrně vyrovnaných, ani jednou se diváci nedočkali prodloužení. Proto je pravděpodobné, že v tak vyrovnané sérii se ho dočkáme v šestém utkání. Jeho šťastný vítěz pak půjde do finále.