Startuje hokejová Extraliga. Budeme svědky dominance Třince a Sparty?


Spousta fanoušků už se konečně dočká - zítra odstartuje první kolo nejvyšší české hokejové soutěže. Těšit se můžeme na spoustu herních novinek, nových tváříé a ostré souboje o každý centrimetr ledu.

Favoriti letošního ročníku Extraligy jsou prakticky stejní jako v poslední sezóně. Dle expertů budou totiž také letos hodně nahoře týmy Sparty a Třince. Společně s Pardubicemi a Kometou tvoří tohle kvarteto finančně nejlépe zabezpečné celky a jejich ambice tak jsou naprosto logické.

KDO VYHRAJE TITUL? SPARTA, TŘINEC NEBO NĚKDO JINÝ?

Stačí se jen podívat na jména, která např. Třinec nebo Sparta dokázaly v létě přivést. V nové Werk aréně se fanouškům představí např. obránci Klesla, Doudera nebo útočníci Kreps, Plíhal, Irgl. Nezáhalelo ani vedení semifinalisty z Holešovic. Tým Sparty zaznamenal v létě výraznou obměnu, mezi nové tváře patří např. brankář Staňa, obránci Barinka, Ďaloga, Mikuš nebo útočníci Réway se Saboličem.

Úřadující mistr ze Zlína pokračuje i nadále ve svém konceptu a po odchodu Zámorského nebo Honejska sází na kontinuitu. Velký rozruch pak vyvolal přestup kanonýraPetra Tona, který rudý dres Sparty vyměnil za dres rivala z Brna. Ten se stal ve Spartě nechtěný a naopak Kometa prokázala, že jí zkušený matador má ještě co nabídnout.

Také brněnský tým po loňském finále příliš neoslabil a letos už by rád dosáhl na nejvyšší možnou metu. Zapomínat by se jistě nemělo ani na nováčka z Mladé Boleslavi. Bruslařský klub totiž celkem slušně posílil a rozhodně se neočekává, že by měl hrát ve spodních patrech tabulky.

Tam jsou naopak pasovány týmy Karlových Varů a Olomouce. Většina expertů se shoduje na tom, že minimálně jeden z těchto dvou týmů už příští rok v Extralize nebude.

 KURZOVÁ NABÍDKA PRVNÍHO KOLA EXTRALIGY