Tipsport extraliga: Východočeské derby po 20 letech


17.00 Vítkovice - Chomutov 1,72 - 4,25 - 3,70

Ve ostravské hale budou diváci sledovat souboj týmů, které doposud nasbíraly šest bodů, což značí, že se utká dvanáctý tým tabulky s třináctým. Oba kluby potřebují bodovat, Vítkovice vzhledem ke svým ambicím za tři body.

Svěřenci trenéra Petera Oremuse plně bodovali jen proti Karlovým Varům, nejde jim to hlavně na hřištích soupeřů. A společně právě s Chomutovem inkasovali nejvíce branek, soupeři jim nasázeli už 23 branek. Severočeši hrají celkem vyrovnané zápasy, ale defenzivní činnost je velkým problémem. Dvakrát v řadě inkasovali šest gólů.

A tak by se dalo vzhledem k dosavadním výsledkům obou celků očekávat nadprůměrné množství gólů. Na druhou stranu jde o utkání, ve kterém chtějí týmy za každou cenu bodovat. Vítkovice však mají výhodu domácího prostředí, které s největší pravděpodobností zužitkují v zisk tří bodů.

19.00 Pardubice - Hradec Králové 1,72 - 4,25 - 3,70

Už jsou to dvě dekády, co spolu Pardubice a Hradec Králové sehrály bitvy, které byly emočně vypjaté na ledě, v hledišti i mimo něj. Jak to bude nyní, teprve uvidíme. Přece jen doba pokročila a mužstvo Hradce je složeno z velkého počtu hráčů, kteří se stěhovali z Českých Budějovic.

Hokejisté Pardubic, kteří od soubojů s Hradcem vybojovali tři mistrovské tituly, jsou na tom nyní v tabulce o dva body hůře. Z šesti zápasů vyhráli dva, třikrát padli po základní hrací době. Hradec od začátku pravidelně sbírá body a do Pardubic rozhodně nejede v roli outsidera.

Přesto jsou domácí mírnými favority, byť derby rozdíly mezi vyrovnanými soupeři zcela maže. Hosté budou kousat, diváci uvidí dramatický boj, ale šťastnější budou spíše Pardubice.