V Třinci se hraje ocelářské derby, extraliga se blíží do finální fáze


Už počtvrté se v letošní sezoně utkají finalisté předminulého ročníku Třinec a Vítkovice. Zatím se lépe daří Třineckým, pokoří potřetí svého rivala? Vítkovice bojují o desáté místo, které zaručuje alespoň předkolo play off. A stejně tak České Budějovice a Pardubice, které se vzájemném souboji utkají v pátek od 17.30.

17.00 Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 1,85 - 4,25 - 3,20

V ocelářském souboji jsou favority domácí hokejisté. Hovoří pro ně aktuální forma, současné umístění i letošní vzájemné zápasy. Třinec dvakrát uspěl, Vítkovice jednou. Zápasy mezi Třincem a Vítkovicemi tradičně patří mezi vyhecované zápasy, kterou provází bouřlivá atmosféra. 

Oceláři jsou po pomistrovské kocovině znovu postrachem soupeřů a válí v ofenzivě, se 158 brankami mají nejlepší útok v extralize. Hnacím motorem vstřelených gólů je kanonýr Martin Růžička, kterému hra Ocelářů náramně sedí. To vítkovické výkony jsou jako na houpačce a tým kouče Petera Oremuse bude mít co dělat, aby se dostal alespoň do předkola. Severomoravané dokážou odehrát výborné zápasy, ale i mizerné. A je ve hvězdách, jak tomu bude na ledě silného Třince.

Minulý extraligový ročník patřil při vzájemných utkáních Vítkovicím, které vyhrály všechny čtyři utkání při ztrátě jediného bodu. Letos jim tak mají hráči Třince co oplácet a mají dobře nakročeno k tomu, aby loňskou mizérii odčinili. I když už nemůžou vyrovnat loňský počin soupeře, jejich fanoušci na něj při třetí výhře nad rivalem zapomenou.   

17.30 České Budějovice - ČSOB Pojišťovna Pardubice 2,25 - 4,10 - 2,50

Důležité utkání je na programu v Českých Budějovicích. Jihočeši hostí Pardubice a mají ideální možnost nejen potvrdit lepší vzájemnou bilanci z letošních vzájemných zápasů, ale i soupeři odskočit. Pardubicím se první zápas pod trenérem Milošem Říhou povedl a fanoušci věří, že on je tím správným mužem, který vyvede tým z krize.

Hokejisté budějovického Mountfieldu jsou momentálně v dobré herní pohodě, protože vyhráli pět předešlých zápasů. Naposledy po samostatných nájezdech zdolali Kometu Brno, se kterou už prohrávali o dvě branky. Mužstvo zdobí výtečná defenziva a gólman Kovář. Úřadující mistr se trápí ještě více než loňský obhájce Třinec. V klubu se už podruhé měnili trenéři, Trličíka nyní vystřídal Říha, který znovu dostal za úkol dostat Pardubice na výsluní. Zápas proti vedoucí Plzni mužstvo zvládlo na výbornou, získalo tři body.

České Budějovice letos zvítězily ve všech vzájemných střetnutích a to s plným počtem bodů. Pardubice tak mají o motivaci postaráno dvojnásobně, poprvé soupeře porazit a bodově se mu přiblížit. Zápas s velkou pravděpodobností nebude rozhodnut v základní hrací době, vyvrcholení přijde v prodloužení nebo nájezdech.

Ostatní sázkové příležitosti na extraligu naleznete zde!