Věříte pražským "S"? Pak si vsaďte na páteční zápasy


18:15 Škoda Plzeň - Slavia Praha 1,65 - 4,45 - 3,90

Vedoucí celek tabulky z Plzně má doma tým, který patří mezi letošní překvapení soutěže. Slávisté byli před sezonou s ambicemi opatrní, ale nyní okupují čtvrté místo tabulky a mají velmi dobře nakročeno k tomu, aby do play off postoupili přímo. Samozřejmě je ještě čeká těžká cesta.

Plzeňští hokejisté podávají od začátku sezony vyrovnané výkony, pravidelně bodují a extraligu vedou o deset bodů. Nyní však mají na svém kontě tři porážky v řadě, což se jim stalo poprvé v sezoně. Na druhou stranu ve dvou případech padli až po uplynutí šedesátiminutové hrací doby. Proti Slavii tak chtějí zabrat, aby potvrdili, že se jedná o náhodu. Slavia naposledy porazila silný Zlín 3:2 v prodloužení. 

Co se týče vzájemných zápasů, letos jsou velmi vyrovnané. Plzeň vyhrála ve druhém kole, nicméně v dalších dvou utkáních byli úspěšnější slávističtí hokejisté, kteří shodně zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Plzeň je i tak v souboji favoritem a je velký předpoklad, že po boji získá všechny tři body. 

18:30 Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1,42 - 5,00 - 5,50

V pražské hale se střetnou týmy, které v letošní sezoně poznaly, jak je nepříjemné pohybovat se na úplném chvostu tabulky. Jenže zatímco sparťané zabrali a útočí na první šestku, hráči Liberce budou mít co dělat, aby se vyhnuli letos rozšířené baráži.

Spartě výrazně pomohl příchod Josefa Jandače na lavičku a vhodné doplnění kádru. Mužstvo začalo sbírat body a momentálně je na vítězné vlně, v posledních pěti zápasech své soupeře zdolalo. A to i přesto, že se příliš nedařilo Marku Schwarzovi, který byl nakonec vyměněn právě do Liberce za Marka Pince. Sparta teď spoléhá na Melicharčíka, jenž se chopil příležitosti. Liberci má k lepším výsledkům pomoct stále kvalitní gólman Schwarz a on naopak klubu. Dílčí úspěch hráči Liberci zaznamenali v úterý v Pardubicích, když vyhráli 3:1.

Zápas bude mít pikantní příchuť pro nyní již libereckého brankáře Schwarze, který nastoupí na dobře známém pražském ledě. Se spoluhráči to bude mít velmi těžké. Sparta je rozjetá a opět nebere nic jiného než výhru. Odvedla totiž kus práce, aby se vyhrabala z nejhoršího, a teď může pomýšlet na umístění v první šestce.