ELH: Startují boje o Masarykův pohár

Zbrusu nový Masarykův pohár čeká na vítěze letošního play off, které startuje právě dnes. Novinkou vyřazovacích bojů je to, že pokud se nerozhodne v normální hrací době, bude následovat dvacetiminutové prodloužení a následně samostatné nájezdy.

TŘINEC X PARDUBICE  1,70 - 4,15 - 3,95

Pardubice mají v nohách pět těžkých zápasů z předkola proti Slavii. Perníkaři byli dvacet minut od vyřazení, ale nakonec se i díky vynikajícímu výkonu pardubického útočníka Tybora radovali z postupu. Tybor nastřílel 6 branek a je suveréně nejlepším střelcem nejen svého týmu, ale i celého předkola.

Oba kluby se v historii play off utkali třikrát a pokaždé se z postupu radovaly Pardubice (1997, 2003, 2007). Na ledě Třince se jim ale v poslední době příliš nedaří. Prohráli zde poslední 4 zápasy a navíc si budou muset pohlídat kvalitní třineckou ofenzivu, která se v závěru základní části často prosazovala. Dařilo se především Martinu Růžičkovi, který nastřílel 8 branek ve 4 utkáních! Nevýhodou domácích může být to, že poslední zápas soutěž odehráli 7. března a může jim proto nějakou chvíli trvat než se dostanou do zápasového tempa.

ZLÍN X MOUNTFIELD HK  1,80 - 3,90 - 3,70

Od tohoto souboje se čeká především pevná defenziva na obou stranách s minimem branek. Tuto hypotézu potvrzují i vzájemné zápasy z této sezóny 1:2, 1:2 po sam. nájezdech, 2:1 a 4:2. Extraliga se do Hradce vrátila před letošní sezonou, a čeká ho tak premiéra v play off. Zajímavostí duelu je i to, že ani jeden z obou týmů nemá v sestavě brankáře, který už byl v play off brankářem číslo jedna a je tedy otázkou, jak se s tou rolí vyrovnají.

Pro trenéra domácích Rostislava Vlacha bylo důležité, že se v přestávce uzdravili útočníci Petr Holík a Filip Čech a kádr má tak kompletní. Ve vypjatých zápasech se domácí budou moci spolehnout na zkušenosti Petra Lešky i Jaroslava Balaštíka. Mezi nejnebezpečnější hráče hostujících by měli patřit především Šimánek, Mertl a Kudrna.

Oba týmy měli dlouhou pauzu a začátek zápasu by tak mohl být opatrnější. Nabízí se tedy kurz 2,16 na remízu po prvních dvaceti minutách.