Extraliga: Slavia nebo Litvínov?


Situace je jasná. Vítěz vzájemného souboje jde do play off, poražený putuje do play out.


HC Slavia Praha - Verva Litvínov  1,75 - 4,25 - 3,60

Základní část hokejové Extraligy má před sebou poslední 52. kolo. Jediná hádanka, kterou zbývá rozluštit je, jestli si předkolo play off zahraje Slavia nebo Litvínov. "Sešívaní" mají výhodu domácího prostředí a lepší aktuální formy. V 50. kole si poradili s držitelem prezidentského poháru pražskou Spartou (3:2, prodloužení) a v minulém kole rozstříleli Karlovy Vary 9:3. Díky těmto dvěma vítězným zápasům se svěřenci kouče Růžičky vrátili do desítky a díky lepšímu skóre Litvínov dokonce přeskočili. Do sestavy se navíc vrací ostrostřelec a tahoun Jaroslav Bednář. 

Verva prohrála poslední tři zápasy, během nichž podlehla i trápícímu se Kladnu. Před dnešním rozhodujícím soubojem tak nejsou hráči v příliš dobrém rozpoložení. Sérii tří porážek v řadě zažil Litvínov pod trenérským duem Hořava Rulík vůbec poprvé. Další fakt, který napovídá, že zápas by mohla zvládnout Slavia je ten, že Litvínov prohrál venku 10x za sebou a bral v této sérii jediný bod.

Vzhledem k důležitosti utkání se utkání se očekává spíše opatrný zápas, ve kterém by nemusela padnout příliš branek - maximálně 5 branek v utkání - KURZ: 1,53