Jágrův spoluhráč z Philadelphie Simmonds bude hrát v Extralize


Česká hokejová Extraliga se rozroste o dalšího borce z NHL. Jágrův bývalý spoluhráč z Philadelphie Flyers Wayne Simmonds zamíří společně se svým kamarádem Chrisem Stewartem z německého Eispiraten Crimmitschau do některého extraligového celku. Zatím není přesně známo, kde se objeví, ale podle prvních informací by je měl do svých řad získat Liberec.

Wayne Simmonds je hráč Philadelphie Flyers a mimo jiné patřil k ochráncům Jaromíra Jágra za dob jeho působení v klubu. Druhým borcem je hráč St. Louis Blues Chris Stewart. Oba hráči hrají na křídle a pro jakýkoliv český tým budou obrovskou posilou. Oba hráči měli v německém klubu třicetidenní smlouvu, která jim vypršela.

Týmy z české Extraligy se ihned po skončení jejich smlouvy začaly ohánět a získávat informace. Podle posledních informací je už téměř jisté, že se Kanaďané představí na extraligových stadionech. Jako první se hovořilo o pražské Spartě, nyní to vypadá na Bílé tygry z Liberce.

Liberci se vstup do nového extraligového ročníku vůbec nepovedl a v tabulce je na posledním místě. Simmonds se Stewartem by tak byli obrovskými posilami. Čtyřiadvacetileté křídlo z Philadelphie si připsalo za osm utkání deset bodů, úplně stejně je na tom Chris Stewart, který má však o jeden gól méně a o jednu přihrávku více.