Jak dostat na Světový pohár hráče jako Hossa či Kopitar? Zřejmě se narodí smysluplné řešení


V roce 2016 proběhne Světový pohár v ledním hokeji, což je významná událost, tedy minimálně pro všechny fanoušky a hráče ze zámoří. Ale nadcházející turnaj může být mnohem atraktivnější i pro Evropany, kterých se turnaj v minulých letech příliš netýkal.  

Než blíže vysvětlím, co se chystá za změny, tak všem těm, kteří Světový pohár neznají nebo si na něj již tolik nepamatují, přiblížím základní fakta.

Světový pohár se pořádá nepravidelně a na rozdíl od mistrovství světa či olympiády, které jsou pořádány IIHF, je plně v režii NHL. Prozatím proběhly dva turnaje a to v roce 1996 (vítěz USA) a 2004 (vítěz Kanada). Turnaje se vždy zúčastňuji pouze hokejové velmoci tedy: Kanada, USA, Rusko, Česko, Finsko a Švédsko. (Důvodem je pochopitelně snaha o co nejvyšší atraktivitu za účasti těch největších hvězd).

Image and video hosting by TinyPic

Tomáš Vokoun na Světovém poháru 2004

Jenomže hokej se neustále vyvíjí a proto můžeme sledovat v NHL výtečné hráče, jako jsou například: Vanek (Rakousko), Nielsen (Dánsko), Roussel (Francie), Ehrhoff (Německo), Hossa (Slovensko) či Kopitar (Slovinsko), jenž nepocházejí z hokejově tak vytříbených zemí, přesto by jim účast na takovémto hokejovém svátku slušela.

No a právě proto se zvažuje, že se Světový pohár v roce 2016 rozšíří o další dva týmy. Mělo by jít o takzvané all-star týmy. Jeden by byl tvořen "béčkem" Severní Ameriky a ten druhý výběrem těch nejlepších evropských hráčů, kteří nepocházejí ze zemí "velké šestky".

„Líbí se mi to, řekl Nielsen, více než stonásobný reprezentant Dánska. „Bude to zábava. Hrát proti týmu jako je Kanada se všemi nejlepšími hráči a i tak proti nim mít šanci. Rád bych to zažil. Je jasné, že týmům jako Kanada, USA či Švédsko by Dánsko konkurovat nemohlo.“

Myšlenka se líbí i slovenskému brankáři Halakovi: „Je to fér. Slovensko mívalo v NHL téměř 40 hráčů, nyní máme možná 12, nanejvýš, takže je těžké složit konkurenceschopný tým. Mohlo by to být zajímavé vidět hráče z různých zemí hrát v jednom týmu.“

Image and video hosting by TinyPic

Světový pohár v roce 2004 vyhrála Kanada. Trofej přebíral legendární Lemiuex

Na jednu stranu může vypadat řešení NHL tak trochu kostrbatě, ale jde o opravdu atraktivní způsob, jak začlenit kvalitní hráče z hokejově méně vyspělých zemí na turnaj, a zároveň zachovat vysokou atraktivitu turnaje.  Vzhledem k tomu, že se vysílací prává (NHL z nich čeká zisk až 50 milionů dolarů) budou nesmírně drahá, absolutně nepřipadá v úvahu, aby turnaj pořádal například utkání Dánsko – Norsko, které by bylo co do sledovanosti obrovským propadákem. Už tak se budoucí majitele televizních práv obávají brzkého konce zámořských týmů. Takže sloučené mužstvo je asi jediné reálné řešení, jak dostat Hossu a spol. na Světový pohár.

Založte si účet a vyhrávejte s Unibetem.