Finále KHL se přesouvá do Prahy


Za vyrovnného stavu 1:1 se finálová série přesouvá na domácí kluziště pražského Lva. Hrát se bude od 19:00 hodin v O2 aréně a v ohrožení bude i divácký rekord KHL. 

Pražský celek si z Magnitogorsku přivezl jedno cenné vítězství v poměru 3:0. Jednalo se o úvodní duel celé série a Lvi v něm byli jasně lepší. Domácí celek doslova vymazali a především se jim podařilo pokrýt nejproduktivnější útok celé KHL ve složení (Mozjakin - Kovář - Zaripov), který se z velké části stará o produktivitu Magnitogorsku. Ve druhém vzájemném měření sil už ale tato trojka excelovala a třemi brankami ze čtyř se postrala o vítězsví domácích 4:1.

Dnešní duel slibuje velmi vyrovnanou bitvu a opět bude důležité, jak Lvi pohlídají elitní útočné komando hostů. Velkou oporou je brankář finský brankář Vehanen, který si v play off drží úspěšnost okolo čísla 93,6 % a průměr branek na zápas na hodnotě 1,71. Ani jeho sok Koshechkin v brance Magnitogorsku si nevede špatně - úspěšnost 94,4 % a průměr branek na zápas 1,64. Pokud k vynikajícím brankářům přičteme i vynikající obrané systémy obou soupeřů je jasné, že v dnešním zápase moc branek padat nebude. Nabízí se tedy sázka na maximálně 4 branky v zápase v kurzu 1,60.

V úvodu zápase budou obě mužstva vyčkávat na protivníkovu chybu a šancí tak budu po pomálu na obou stranách. Doporučujeme tedy zkusit přesný výsledek 0:0 po první třetině v kurzu 3,10.