KHL: Kdo získá Gagarinův pohár?

Vrchol nejvyšší ruské hokejové soutěže je na programu dnes v 15:00 hodin. V rozhodujícím sedmém zápase série mezi Magnitogorskem a Lvem Praha se rozhodne o držitele Gagarinova poháru. Domácí byli v minulém zápase pouhých 141 sekund od triumfu, ale nakonec padli v prodloužení. Lvi tak prožili před domácím publikem obrovskou euforii a k rozhodujícímu duelu budou nastupovat s větším klidem než domácí.

Magnitogorsk spoléhá prakticky na jedinou zbraň, a tou je první útok ve složení Zaripov - Kovář - Mozjakin. Zejména Mozjakin je prakticky nezastavitelný a svým vynikajícím pohybem dělá obráncům Lva velké problémy. V play off si tento ruský útočník připsal během dvaceti zápasů 12 přesných tref a přidal 20 asistencí. Suveréně tak vede tabulku produktivity před svými parťáky z útoku - Kovář 23 bodů, Zaripov 22 bodů.

V dresu Lva se produktivita rozložila rovnoměrněji mezi většinu hráčů týmu. Výrazněji vyniká Justin Azevedo, který v play off pálil do černého už dvanáctkrát a celkově má na svém kontě 19 kanadských bodů. Lvi mají velmi slušně secvičené přesilové hry a gólman Kosečkin má problémy se střelami od modré čáry. Tvrdě dokáže vypálit Martin Ševc nebo Ondřej Němec.

Vzhledem k důležitosti utkání bude začátek zápasu opatrný a ani jeden tým nebude chtít vyrobit zbytečnou chybu. Nabízí se tedy kurz na remízu po prvních dvaceti minutách - 2,25. Nerozhodným výsledkem skončí utkání i po šedesáti minutách a potřetí v sérii se tak bude rozhodovat v prodloužení, ve kterém bude šťastnější Lev - 2,45.