KHL: První semifinálová bitva Lva s Jaroslavlí

HC LEV PRAHA X LOKOMOTIV JAROSLAVL  2,14 – 3,65 – 2,65

Pražský Lev navazuje v play off na své dobré výkony ze základní části a nyní ho čeká semifinále s Lokomotivem Jaroslavl. Hosté se prezentují konsolidovanou obranou, která byla v základní části druhá nejlepší (103 obdržených branek v 54 zápasech). Také ve vyřazovací části spoléhá Lokomotiv na tuto zbraň a drží si průměr pod 2 inkasované branky na zápas. Jaroslavl si poradila se dvěma hlavními aspiranty na titul. Nejprve vyřadila Dynamo Moskva (4:3) a následně si poradila s dalším obrovským favoritem z Petrohradu (4:2)

Lev v prvním kole play off suveréně přejel Medveščak Záhřeb (4:0) a dokázal přehrát i Doněck (4:2). Hráči Lva by tak mohli mít více fyzických sil, i když se postarali o prozatím nejdelší utkání v dějinách KHL. Druhý zápas série s Doněckem se totiž rozhodoval až ve čtvrtém prodloužení. Lev podobně jako Lokomotiv těží ze zabezpečené obrany. V základní části inkasoval jen o 4 branky více než Jaroslavl (107).

Pražský celek se může opřít o čtyři vyrovnané pětky a o skvělé brankářské duo Petr Vehanen - Atte Engren. O branky se starají Jiří Novotný, Petr Vrána nebo Michal Řepík. Dnešní úvodní utkání se odehraje v pražské O2 aréně, kde se Lvům ještě nikdy nepodařilo zvítězit.

Vzájemné zápasy včetně přátelských napovídají, že se nebude jednat o příliš ofenzivní představení. (3:1, 2:0, 0:1p). Kurz 1,58 na maximálně 4 branky v zápase se jeví jako pravděpodobný. Vzhledem k oparnému začátku a úvodnímu oťukávání by mohl vyjít i lákavý kurz 2,30 na remízu po prvních 20 minutách.