Vsaďte si před Vánoci na Lva!


Kontinentální hokejová liga má také před Vánoci co nabídnout. Diváci v Praze se mohou přijít na podívat na české hvězdy v dresu pražského Lva, který hostí Nizněkamsk. Lídr Černyševovy divize se představí na půdě průměrného Donbassu.

15.00 HC Lev - Nizněkamsk 1,85 - 4,15 - 3,45

Hokejisté pražského Lvu se před svými diváky utkají s Nizněkamskem, který doposud nasbíral o čtyři body více. Má však jedno utkání k dobru. Cílem domácího týmu je tak zvítězit a dál zůstat ve hře o play off.

Lvu se v poslední době daří. Před reprezentační pauzou měl na svém kontě sérii výher a jedinou prohru mu v prosince uštědřil rival ze Slovanu Bratislava, který vyhrál těsně 2:1. Nicméně svěřenci trenéra Václava Sýkory poté rozdrtili Ufu 6:1, což je povzbuzující fakt právě před dvěma "vánočními" zápasy. Ani Nizněkamsk na tom není nijak špatně, tři ze čtyř posledních utkání vyhrál. Naposledy zdolal po nájezdech Slovan.

Jedná se tak o utkání vyrovnaných soupeřů, kde by důležitou roli mohlo hrát domácí prostředí. Sázkové kanceláře favorizují pražský klub a je velmi pravděpodobobné, že tři body zůstanou v Čechách.

18.00 Donbass - Omsk 3,20 - 4,00 - 1,95

Vedoucí celek Černyševovy divize a adept na mistrovský titul má za úkol zvítězit na hřišti Donbassu. Ten bude mít co dělat, aby proklouzl brány play off, a tak je pro něj každý zápas nesmírně důležitý. A je jedno, že se jedná o Omsk.

 A hokejisté Omsku se opravdu musí mít na pozoru. Klub z Doněcku měl na svém kontě čtyři vyhrané zápasy v řadě, zastavil ho až v minulém utkání tým Barysu Astany. Donbass je navíc velkým konkurentem pražského Lva, v Bobrově divizi na něj ztrácí jediný bod. Na druhou stranu podobnou formu vykazuje také celek Omsku, který má však úspěšné výsledky po celou sezonu. Krizi si vybral v září, běhemž něho pětkrát za sebou prohrál. Od té doby však ani jednou neprohrál dvakrát v řadě.

Domácí mužstvo tak má ideální možnost jeho úspěšnou bilanci pokazit, protože Omsk naposledy prohrál v Rize 4:1. Jenže výhodou hostů je fakt, že mají kvalitní a psychicky odolný kádr. A také proto v Doněcku zvítězí v normální hrací době.