Vyrovná favorizovaný Magnitogorsk?


Hokejisté Ufy vyhráli první utkání na ledě Magnitogorsku, což ještě mohou vylepšit úspěchem v druhém utkání. Omsk hraje proti Novosibirsku a jako jasný favorit série má za cíl ještě jedno domácí vítězství, aby na půdu soupeře cestoval v klidu.

Avangard Omsk - Novosibirsk (13:00)

Kurzy na utkání: 1.40 - 5.15 - 6.00

Mužstvo Omsku zvítězilo v úvodním zápase jednoznačným rozdílem, čímž dala soupeři jasně najevo, že mají v plánu sérii ukončit co nejrychleji. Novosibirsk má za cíl favorizovaného soupeře potrápit, musí se však výrazně zlepšit, aby sérii protáhl na co nejdelší šňůru zápasu.

Domácí o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy vstřelili tři góly, a zlomili odpor soupeře. Bodovali zejména Perezhogin a Popov, nicméně celý tým se podílel na vysokém vítězství. Novosibirsk sice do play off postoupil poměrně v pohodě, ale jak ukázal výsledek, musí zorganizovat defenzivu a překvapit favorita rychlými brejky.

Vzhledem k výkonům v základní části a kvalitě obou kádrů je mužstvo Avangardu i v druhém zápase jasným favoritem a je pravděpodobné, že opět zvítězí. Půjde ale o dramatičtější střetnutí.

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Ufa (14:00)

Kurzy na utkání: 2.20 - 3.90 - 2.75

Premiérový zápas naznačil, že by série mezi Magnitogorskem a Ufou mohla být dlouhá. Metallurg je mírným favoritem, ale závěrečná část sezony se Ufě vydařila, a pokud ji forma vydrží, může klidně Magnitogorsk vyřadit.

První utkání skončilo výhrou hostujícího celku v prodloužení, již v 61. minutě rozhodl Svitov. Domácím tým však musí mrzet hlavně fakt, že ztratili dvoubrankový náskok. Ufa se zase mohla spolehnout na kanonýra Zinovjeva, jenž je oporou mužstva. Pro celek Magnitogorsku bude v nadcházejících zápasech klíčové, zda ho uhlídá.  

Co se týče druhého střetnutí, Magnitogorsk musí a Ufa může. Zápas nejspíš rozhodně větší hlad po výhře, kterou budou mít domácí. Pokud by totiž nezvládli ani druhé utkání, situace by už pro ně začínala být kritická.

Na ostatní zápasy playoff KHL si můžete vsadit zde!