Nejaktivnější střelci v letošním ročníku ELH


Trenéři často svým svěřencům opakují: "Když nevystřelíš nemůžeš dát gól". Následující borci si tuhle radu vzali k srdci a pálí o sto šest.

Vůbec nejaktivnějšími střelci jsou v dosavadním ročníku třinečtí útočníci Martin Adamský a Martin Růžička. Prvně jmenovaný na branku soupeře vyslal ve 27 zápasech 119 střel. V patnácti případech byl dvaatřicetiletý forward úspěšný, a to ho řadí na 5. místo mezi střelci ELH.

Martin Růžička ohrozil branku v dosavadním ročníku celkem 116 střeleckými pokusy. Přesilovkové komando Třince je vedeno právě Růžičkou, který si v útočné třetině hledá místo u levého mantinelu a zkouší střely bez přípravy. V minulých ročnících se mu střelecky vedlo mnohem lépe, neboť letos pálil do černého "pouze" devětkrát.

Kdo ovšem s produktivitou problémy nemá, to je Petr Ton. Z 99 střel rozvlnil síť hned dvaadvacetkrát, a je tak sůveréně nejlepším střlcem ELH, když v pořadí druhý Rudolf Huna na něj ztráci pět branek.

Pětici nejaktivnějších střelců uzavírají liberecký Martin Bartek a slávista Jaroslav Bednář. Oba vedou tabulku střelců svých týmů a jsou tudíž pro trenéry obou mužstev základními stavebními kameny.

Zápasy ELH jsou na programu již dnes.