5 důvodů, proč New York Rangers vyhrají Stanley Cup


Rangers se v minulém roce dostali do finále play-off. A letos vypadají ještě hladovější. Konkurence na cestě za Stanley Cupem na ně sice čeká opravdu veliká, ale zde je pětice důvodů, proč by se to mělo Jezdcům znovu po jednadvaceti letech povést. 

1. Atmosféra v týmu

Newyorčané vytvořili již v minulém roce skvělou partu. V šatně byla výborná atmosféra, což se velmi pozitivně přenášelo na ledovou plochu. A i přes několik změn v kádru se povedlo udržet výbornou náladu a přátelství v týmu i během letošní sezony.

„Nemáme v šatně žádné problémy. Není tady žádný hráč, který by upřednostňoval své ego. Všichni si pomáháme a táhneme za jeden provaz,“ pronesl kapitán McDonagh.

Důležitý aspekt pro úspěch ve vyřazovací části…

2. Hladový Henrik Ludnqvist

Výkony brankáře jsou pro úspěch v play-off rovněž klíčové.Proto je pro Rangers velmi důležité, že se jejich největší hvězda, Henrik Lundqvist, stačila vrátit do brankoviště – po zranění cévy na krku - v tu nejvhodnější chvíli. Je dostatečné odpočatý, stačil odchytat dostatek zápasů na to, aby se rozehrál před začátkem play-off a je ohromně nabuzený.

„Jsem neuvěřitelně natěšený a nemůžu se dočkat, až se vrátím,“ pronesl během léčení Ludnqvist. A to má Švédský brankář za svými zády jednu z nejlepších dvojek v celé lize. Talbot vyhrál během absence svého kolegy 16 z 23 zápasů, a předváděl v brance skvělé výkony.

Image and video hosting by TinyPic

Lundqvist si nasadil kameru na helmu. Podívejte se na skvělé záběry.

3. Paralela s rokem 1994

Letos dokázali New York Rangers podruhé v historii dosáhnout na metu 52 vyhraných utkání v základní části NHL. Naposledy se to povedlo v roce 1993/94, tedy v roce, kdy Jezdci vyhráli poslední Stanley Cup. Před jednadvaceti lety slavili Rangers zisk Presidents Trophy (trofej pro vítěze základní části) stejně jako v této sezoně a kapitán Rangers Ryan McDonagh se nebál pověr a sáhnul si na trofej jako před léty Messier.

Image and video hosting by TinyPic  

4. Špičková obrana

Rangers rozhodně nejsou týmem, který by sázel na úpornou defenzívu. Jsou naopak jedním z neofenzivnějších týmů v celé lize, přesto letos inkasovali nejméně branek po Chicagu a Montrealu. Může za to nejen herní styl a skvělí brankáři, ale také dost možná nejsilnější složení obranných párů v celé soutěži. McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Yandle, Klein – to je mix prvotřídních defenzívních a útočných schopností, ale i velkých zkušeností.  

5. Herní styl a vyváženost

New York Rangers patří v lize mezi nejlepší týmy, co se týče držení puku. Mimo to jsou pravděpodobně nejrychlejším týmem v NHL, což jim pomáhá při napadání. Tyto dovednosti dovolují Jezdcům držet soupeře od své branky a dostávat ho následkem skvělého pohybu v útočném pásmu pod tlak, který vede ke gólům. Zjednodušeně řečeno jsou Rangers dominantním týmem.

Mimo to mají velmi vyvážené útočné formace. Pravidelně skórovat dokáží všechny první tři řady. To dokazují také statistiky: nejproduktivnější čtyři hráči jsou z prvních tří formací.