Bude Krejčí pokračovat v bodových hodech?


Gól a dvě asistence si David Krejčí připsal proti Washingtonu a teď jeho tým čeká zápas s Vokounovým Pittsburghem. Winnipeg se představí na ledě Ottawy Senators.

Ottawa Senators - Winnipeg Jets 2,25 - 3,80 - 2,75

Nováček soutěže z Winnipegu se díky skvělé formě českého brankáře Ondřeje Pavelce vyšvihl na první místo Jihovýchodní divize a svou formu má v plánu potvrdit také v hlavním městě Kanady. Ottawa na tom také není špatně, momentálně by se v pohodě dostala do play off.

Senators si sice v poslední době vybrali slabší zápasy a přibyly jim prohry, na druhou stranu ve čtyřech předešlých utkáních bodovali. Porážky doma s Bostonem a v Montrealu přišly po samostatných nájezdech. Winnipeg naposledy prohrál v Torontu, nicméně po celou zkrácenou sezonu podává stabilní výkony, což mu přináší ovoce.

Předchozí dva vzájemné zápasy se také hrály na půdě Ottawy, oba skončily v normální hrací době. Jednou se z vítězství radovali hráči Ottawy, podruhé mužstvo Winnipegu, které soupeři nedovolilo dát ani gól. Nyní lze očekávat vyrovnané utkání, které rozhodne nastavený čas. 

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 2,10 - 3,85 - 3,00

V Pittsburghu se odehraje zápas dvou letos velmi kvaltních celků NHL, které neohroženě míří z dobrých pozic do play off. Soupeře od sebe dělí jediný bod, Bruins by se v případě vítězství v normální hrací době dostali v tabulce Východní konference dostali před svého soupeře. Je ale nutno podotknout, že Pittsburgh má o tři zápasy více. 

Český útočník David Krejčí je důležitou součástí Bostonu, což potvrdil v minulém utkání proti Winnipegu. Zatím je hlavně nahrávačem, v sezoně si připsal již sedmnáct asistencí. Na jeho formu si obránci Penguins budou muset dát pozor, Boston prohrál z posledních šesti zápasů jeden. A to právě s Pittsburghem.   

O motivaci tak mají hráč Bostonu postaráno, zvlášť když svého soupeře mohou bodově dostihnout či dokonce předstihnout. Domácí jsou mírnými favority a je pravděpodobné, že svou roli potvrdí. Ale bude to velmi těsné!