Další den NHL: Anaheim hostí Dallas, který už válčí bez Jágra


Severoamerická NHL má na programu další zápasy a my se nyní zaměříme zejména na kluby z Pacifické divize. Kačeři z Anahemu mají doma hvězdy z Dallasu, San José se utká s Calgary.

Anaheim Ducks - Dallas Stars 1,82 - 3,90 - 3,80

Hokejisté Anaheimu, kteří letos patří k příjemným překvapením soutěže, na domácím ledě přivítají mužstvo z Dallasu. Vedení "hvězd" na letošní případný úspěch už rezignovalo, protože do Bostonu pustilo českého útočníka Jaromíra Jágra.

Anaheimu se zkrácená sezona daří více než dobře, společně s Chicagem má od dalších soupeřů slušný bodový odstup a zdá se, že do play off půjde nejhůře ze druhého místa v konferenci. Vítěz Stanley Cupu z roku 2007 se může pyšnit produktivní ofenzivou, se 116 brankami je druhým nejlepším útočným mužstvem Západní konference. Samozřejmě po Chicagu. To Dallasu patří poslední místo v Pacifické divizi, a přestože na poslední postupové místo zajišťující play off, momentálně ztrácí pět bodů, vedení již střádá plány na další sezonu.

Také z toho důvodu jsou jasnými favority zápasů domácí "kačeři", kteří budou chtít potvrdit výkony z předešlých zápasů a zaútočit na první místo Západní konference. Úspěch se od Dallasu čekat nedá. 

San Jose Sharks - Calgary Flames 1,67 - 4,20 - 4,30  

Ve výborné formě hrající hokejisté San Jose se v sobotu střetnou s celkem Calgary Flames, které naopak sezonu pouze dohrává. V tabulce Západní konference je na předposlední příčce.

Výkony Sharks jsou jako na houpačce. Sezonu zahájili velmi dobře, pak je postihla herní i výsledková a nyní mají za sebou šest vyhraných zápasů v řadě. Do play off tak míří poměrně jistým způsobem, nyní bojují o vylepšení pozice. To Calgary je na tom bídně, což jen potvrdila porážka v předchozím střetnutí proti Edmontonu v poměru 2:8.

Stejně jako v předešlém utkání by bylo obrovským překvapením, kdyby hostující mužstvo získalo alespoň bod.