Finále NHL: Půjde Chicago do trháku?

Dva dny odpočinku a na programu je druhé finále Stanley Cupu mezi Chicagem Blackhawks a Bostonem Bruins. Vyprodaná hala bude sledovat, zda Chicago urve i druhé vítězství a bude na polovině cesty k triumfu. Bruins mají z minulého zápasu co napravovat, ve třetí třetině přišli o dvoubrankový náskok a v prodloužení padli.

Chicago Blackhawks - Boston Bruins 2,20 - 3,70 - 2,95

Dlouhou to vypadalo, že hokejisté Bostonu budou pokračovat ve vítězné cestě a ve finále získají první bod. Ovšem defenziva tentokrát tak parádně nezagungovala a po dlouhém prodloužení se radvali hráči Blackhawks. A tak bude mít mužstvo s Krejčím a Jágrem co dělat, aby se do Bostonu jelo za vyrovnané série.

Na rozhodující brance střetnutí se výrazně podílel český obránce Michal Rozsíval, jehož střelu úspěšně tečoval Shaw. Souboj Chicaga s Bostonem není jen soubojem dvou nejlepších celků NHL, ale i střetnutím českých hráčů. Na straně Blackhawks Rozsíval s Frolíkem, na straně druhé Krejčí s Jágrem. A všichni jsou důležitými články svých mužstev, veterán Jágr se na druhý zápas možná posune do první formace vinou zranění Hortona.

První finálový zápas byl vůbec prvním střetnutím těchto týmů v letošní sezoně. Boston tak neměl tu čest setkat se s týmem, který na začátku sezony vytvořil rekord v počtu vítězných zápasů. Teď má však ideální možnost porazit klub, který vyhrál Prezidentovu trofej. Z taktických porad jsou hráči jistě o soupeři dobře informováni, nicméně na hřišti může realita vypadat jinak právě kvůli toho, že se tolik neznají z praxe. Možná i proto jsme viděli takový výsledkový obrat hned v prvním finále.

"Děláme si legraci z toho, že si to vždycky udělámě složité. Vždycky se ale oklepeme, dokazujeme to znovu a znovu. A přesně to očekávám i v sobotu," prohlásil optimistický prezident Bruins Cam Neely. A přestože sázkové kanceláře mírně favorizují domácí, lze s jeho slovy souhlasit a mužstvo Bostonu zřejmě vyrovná sérii na 1:1.