Finále play-off: Odpovědi na zásadní otázky


Jsem rád, že se o Stanley Cup poperou dva tak ofenzivní týmy jako je Chicago a Tampa Bay. Může se narodit opravdu krásné finále. V případě, že vyhraje Chicago, budeme navíc svědky mimořádného úspěchu. Blackhawks by vyhráli za posledních šest let již potřetí. Hrající legendou by se stal Toews, který by ke dvěma zlatým olympijským medailím přidal třetí Stanley Cup. To všechno již v sedmadvaceti letech! 

Jak finálové boje dopadnou, se teprve dozvíme během následujících dní, ale pokusil jsem se odpovědět na několik zásadních otázek, které se budou velké bitvy týkat: 

Kdo vyhraje a v kolika utkáních?

Upřímně bych Tampě přál Stanley Cup vyhrát. Nejen za to, že dokázala na cestě do finále vyřadit tři kluby z Original Six, ale také pro styl hry a houževnatost, se kterou překonávala těžké situace. Přesto věřím více Chicagu, které je velmi zkušené a má tým plný skvělých hráčů, kteří jsou ve vrcholné formě a ví, jak Stanley Cup vyhrát. Šest zápasů jim na triumf bude stačit. 

Chicago vyhraje 4:2 na zápasy - 4,60 

Kdo získá Conn Smythe Trophy?

Je nejvytěžovanějším hráčem v celém play-off – na ledě tráví v průměru hodně přes 31 minut. Je s 18 body nejproduktivnějším obráncem celé vyřazovací části a na prvního Johnsona ztrácí jen 3 body. Směrem dozadu je jistý, hraje čistě a s rozvahou. Jsem přesvědčen, že trofej pro nejužitečnějšího hráče play-off dostane Duncan Keith.

Conn Smythe Trophy získá obránce Duncan Keith – 4,00

Kdo bude mít zásadní vliv na výsledek série?

Věřím, že je v moci Bena Bishopa zastavit Chicago. Pokud se podceňovaný brankář dostane do podobné agonie jako proti Montrealu, pak bude jedním z klíčových faktorů celé série. Na jeho výkonu bude velmi záležet. Musí být skvělý, jinak šance Tampy výrazně poklesnou.

Image and video hosting by TinyPic

Koho sledovat?

Na soupisce Chicaga figuruje celá řada zvučných jmen, proto se může trošku ztrácet Brandon Saad, který ale rozhodně stojí za pozornost. Roste z něj výjimečný hráč. Proti Anaheimu patřil k nejlepším na ledě. Krásně se na něj kouká a věřím, že bude zářit i proti Tampě.

 Saad zaznamená v prvním utkání minimálně 1 bod – 2,10

Podobné je to na druhé straně s Palátem. Rozdíl je v tom, že se mu v Česku dostává logicky víc pozornosti, ale jde o méně nápadného hráče, který odvádí spoustu výborné práce. Je radost sledovat jak všestranný Palát je. 

 Palát zaznamená v prvním utkání minimálně 1 bod – 1,68