Hvězdná NHL startuje v noci ze středy na čtvrtek, kdo vyletí ke hvězdám? [VIDEO]


Nejlepší a nejznámější hokejová liga je na prahu svého dalšího ročníku. Kanadsko-americká NHL startuje v noci ze středy na čtvrtek prvními duely a od začátku se mají fanoušci na co těšit. V pořadí nás čeká už 98. ročník téhle soutěže a i tentokrát se před jejím začátkem udála spousta změn. Pojďme se podívat, kdo je největším favoritem nového ročníku.

Na úvod jen pár změn v pravidlech. Prodloužení se již nadále nebude hrát 4 na 4, ale dokonce 3 na 3, čímž by se měl snížit počet duelů, které budou končit v samostatných nájezdech a také by mělo prodloužení být atraktivnější pro fanoušky. Máme tu změny i ve vhazování, kromě středového kruhu musí vždy jako první položit hokejku bránící hráč.

Nové pravomoce mají také trenéři jednotlivých týmů. Budou moci požádat sudího o překontrolování sporné situace videem. Pokud by trenér neuspěl, vyřadil by tak ze hry svůj oddechový čas. Trenéři se také nově mohou ptát rozhodčích na situace při neuznaných gólech, ofsajdech a nebo kvůli nedovolenému bránění v brankovišti. Platový strop pro nadcházející sezónu činí 71, 4 milionů dolarů.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Trauma soupeře? Děti z barcelonské La Masie předvedly fantastický kousek [VIDEO]

I letos se můžeme těšit na výkony Jaromíra Jágra, který hodlá dostihnout v počtu bodů legendárního Gordieho Howa, na kterého nyní ztrácí 48 bodů. Do letošní sezóny NHL vstoupí na soupiskách týmů celkem 31 českých hráčů, z toho 3 gólmani. O pozici jedničky v Detroitu by se měl prát český talentovaný gólman Petr Mrázek, stejně tak Michal Neuvirth ve Philadelphii. Ondřej Pavelec by měl mít svou pozici v brance Winnipegu téměř jistou.

 

Petr Mrázek bude v brance Detroitu o post jedničky bojovat s Jimmy Howardem

S napětím se očekává, jak si povedou týmy, které doznaly o pauze největších změn. Ta mimořádná se stala na lavičce Red Wings, kde skončil slavný Mike Babcock, pro své služby ho na osm let podepsalo tápající Toronto, které by chtělo začít novou éru a vrátit se do svých slavných let. V Buffalu se bude o vzkřísení pokoušet Dan Bylsma a k dispozici bude mít mladou hvězdu, amerického útočníka Jacka Eichela. Todd McLellan skončil na lavičce San Jose a přestoupil do Edmontonu. Největší přestupovou bombou celého léta byl bezpochyby přesun hvězdného amerického útočníka Phila Kessela z Toronta do Pittsburghu.

Mezi hlavní favority letošního ročníku se znovu řadí týmy, které i v tom loňském byly v popředí. Z úst odborníků nejčastěji padají Anaheim a Tampa. Oba týmy disponují kádry, které v posledních letech nabraly obrovské zkušenosti a navíc se jim drží držet kádr pohromadě. Zapomínat nesmíme znovu ani na Chicago, které patří k hlavním favoritům, podle kurzů dokonce favoritem číslo jedna a na celkové vítězství Chicaga je vypsán kurz 9.50. Následuje právě Tampa s Anaheimem (11.00) a v pozadí jsou další dva hodně silné kluby, Pittsburgh a New York Rangers (12.00).

A co nás čeká první hrací den? Hodně atraktivní kanadské derby se hraje hned na úvod mezi Torontem a Montrealem. Favorité z Chicaga a Rangers se také na úvodní buly střetnou proti sobě, mezi ty atraktivnější zápasy patří rovněž duely mezi Los Angeles a San Jose a Calgary Flames s Vancouverem Canucks.

Mezi české hvězdy by letos znovu měl patřit útočník Calgary Jiří Hudler, pozadu nezůstanou ani Tomáš Plekanec z Montrealu, David Krejčí s Davidem Pastrňákem v Bostonu nebo Ondřej Palát v Tampě. Zapomínat nesmíme ani na nestárnoucího Jaromíra Jágra na Floridě, Tomáše Hertla v San Jose nebo Radima Vrbatu ve Vancouveru.

Trailer k sezóně NHL 2015/2016: