Hvězdy NHL se letos zapotí. All Star Game má nový formát!


První únorový týden se tradičně nese ve znamení srazu těch největších es zámořské NHL. Jubilejní 61. ročník NHL All Star Game však bude výjimečný. Ani Západ vs. Východ, ani Chára vs. Alfredsson, ani Svět vs. Severní Amerika. To vše jsou staré týmy, které proti sobě tradičně nastoupily v exhibičním zápase. Nyní čeká hvězdy ostrá prověrka!

V průběhu nové sezóny se v NHL úspěšně ujal nový systém prodloužení. Již se nehraje 4 na 4, ale 3 na 3, což výrazně urychlí průběh prodloužení a nabídne strhující hokej plný samostatných úniků.

VIDEO: To nejlepší z prodloužení 3 na 3 v NHL

A přesně to bylo impulzem, proč změnit i All Star Game. Dříve sice bylo o branky postaráno, ale hrál se spíš kamarádský a ne příliš zábavný hokej. Při hře 3 na 3 je obrana stále otevřená a hráči toho mají po chvíli plné brýle. Na druhou stranu je prostor pro nádherné ťukesy a výstavní uníky, jak jsme se mohli přesvědčit ve videu.

Nyní se však proti sobě nepostaví pouze 2 týmy, ale hned 4 týmy! Bude se jednat o výběry Atlantické, Metropolitní, Centrální a Pacifické divize. 31. ledna se proti sobě postaví Atlantická vs. Metrpolitní divize a Centrální vs. Pacifická divize. Vítězové těchto utkání, které potrvá jednu třetinu, čili 20 minut, si to poté rozdají ve finále 1. února

Naši pozornost nejvíce upoutá samozřejmě tým Atlantické divize, které bude dělat kapitána nestárnoucí Jaromír Jágr. Od Metropolitní divize se očekávala snová spolupráce Malkin-Ovečkin, ale druhý jmenovaný se na poslední chvíli odhlásil kvůli zranění, což bude citelná ztráta. Centrální divize je nejvíce našlapaná a je právem označována favoritem letošního All Stars. Kombinace kapitán Patrick Kane a brankář Pekka Rinne mluví za vše. O největší rozruch se postarala Pacifická divize, do které fanoušci nominovali bitkaře Johna Scotta. Ten bude navíc kapitánem týmu! Mimo Jaromíra Jágra se letos nikdo jiný z Čechů do výběru nedostal. Škoda, že Petr Mrázek nepodával tak skvělé výkony již na podzim.

Letošní All Star Game, které se bude konat v aréně Nashvillu Predators, tedy bude více než pikatní. Hned první utkání nebude zajímavé jen na pohled, ale také na investici.
Jágrovo kouzlo dle mě zafunguje i na exhibici a Atlantická divize si smlsne na oslabené Metropolitní bez Ovechkina.

Druhý zápas je papírově ještě jednoznačnější! Tým nejlepšího hráče ligy proti týmu bitkaře? Centrální divize je jasným favoritem!

Ve finále si to podle tedy rozdá Jágrův tým s Kaneovým výběrem, kde už to vidím vyrovnaněji a budou rozhodovat maličkosti. Favoritem na celkové vítězství je ale Metropolitní divize s kurzem 2.5

Ať už to dopadne jakkoliv, All Star Game 2016 bude jedním slovem mazec! 1. února se nejde spát a bude se sledovat galakoncert hokeje a gólů!