'Iron Man' ukončil šňůru 737 utkání bez absence. Zradila ho trhlinka v ledě


Zranění ve spodní části těla. Takový momentálně visí status nad kanadským obráncem Jay Bouwmeesterem. Zranění si měl podle trenéra St. Louis Kena Hitchocka přivodit během sobotního utkání proti Ottawě, když bruslí došlápnul na nerovnost v ledě. S bolestivou grimasou ve tváři opustil led během třetí třetiny. Následek?

Bouwmeester byl nucen vynechat nedělení utkání proti Winnipegu. Na první pohled běžná rutina. Hráče potkávají zranění během dlouhé a náročné sezony často. V případě zkušeného kanadského tvrďáka jde však o velmi výjimečnou situaci. Zranění se totiž dokázal vyhýbat neuvěřitelně dlouhých deset let!

Není divu, že se Bouwmeesterovi začalo přezdívat Iron Man (Železný muž). Jeho šňůra bez vynechání jediného utkání čítala do nedělního zápasu 737 utkání.

„Nikdy jsem tu šňůru nesledoval…..ani nějaká čísla nebo něco podobného. Na takové věci nemyslíte, prostě chcete hrát. Většina kluků to má podobně, pokud jsou schopní hrát, tak hrají. Ale v mém případě to nešlo, kdybych nastoupil, tak bych oslaboval celý tým,“ okomentoval svou situaci jednatřicetiletý obránce.

Hokejového Goliáše tak srazila na kolena paradoxně 'hloupá' trhlinka v ledě. 

Ona šňůra 737 utkání je pátou nejdelší v historii NHL. Prvenství drží Doug Jarvis s 964 zápasy. Z aktivních hráčů přebírá štafetu od Bouwmeestera Andrew Cogliano z Anaheimu. Ten nevynechal již 561 střetnutí v řadě.