Kdo se přiblíží vítězství ve Stanley Cupu?


Pátý finálový zápas mezi Chicagem a Bostonem ještě o celkovém vítězi nerozhodne, ale hodně napoví. Stav série je 2:2 a vítěz pátého střetnutí tak bude jedno utkání od zisku slavného Stanley Cupu.

Chicago Blackhawks - Boston Bruins 2,15 - 3,55 - 3,1

Očekávalo se vyrovnané finále a to se potvrzuje se vším všudy. Tři zápasy ze čtyř došly do prodloužení, jeden skončil výsledkem 2:0.  Zatímco v některých zápasech září gólmani, v jiných prim hraje ofenziva. Tak jako v posledním utkání, kdy diváci viděli celkově jedenáct branek.

Oba týmy už si vyzkoušely, jaké je to ve finále vést. Teď se jeden z nich dostane do pozice, kdy bude krok od velkého vítězství. Co od utkání očekávat? Těžko říct, určitě však zase vyrovnanou a dramatickou bitvu, při níž by mohli hrát důležitou roli čeští hokejisté.

Krejčík je tahounem Bostonu, Jágr je chválen za poctivou práci a důležité asistentce, na druhé straně svou kvalitu potvrzují útočník Frolík a obránce Rozsíval. Sázkaře jistě také zajímá, zda svůj gólový půst ukončí Jaromír Jágr. V letošním play off se ještě mezi úspěšné střelce nezapsal.

Hokejisté Chicaga mají výhodu domácího prostředí s tím, že teď už se hraje na dva vítězné zápasy. Tentokrát to nejspíš nebude tak gólově divoké a zřejmě se opět dočkáme výhry maximálně o dvě branky. Spíše to vypadá na další bod pro Chicago.