Madison Square Garden čeká derby - Rangers vyzvou IslandersNY Rangers X NY Islanders  1,92 - 3,95 - 3,40

Třetí z pěti vzájemných utkání newyorských celků je na programu jednu hodinu po půlnoci. V tom prvním se z vítězství radovali "Jedci", kteří zvítězili 3:2. "Ostrované" jim však porážku o dva měsíce později oplatili, když jejich hokejový stánek vyloupili a odvezli si vítězství 5:3. Budou úspěšní i tentokrát?

Rangers jsou na pátém místě Východní konference a mohou se pyšnit velmi slušnou formou. Vyhráli 3x v řadě a celkově uspěli v šesti z posledních sedmi zápasů. Mohou se spolehnout především na vynikajícího švédského golmana Lundquista, který v jeho posledních šesti startech obdržel maximálně 2 góly a drží si procentuální úspěšnost zákroků nad 91%. Útočník Rick Nash podává po zranění vynikající výkony a trefil se 7x z posledních šesti zápasů. Domácí rovněž táhne Brad Richards, který si v posledních devíti zápasech připsal skóre 4+6 a s 37 kanadskými body je na čele produktivity "Jezdců"

Islanders jsou pátým nejhorším týmem soutěže a příčky zaručující play off se jim pomalu vzdalují. Hosté doplácejí především na špatnou defenzivu. V jednapadesáti zápasech obdrželi 166 branek a jejich obrana je tak po Edmontonu druhou nejhorší. Brankáři Poulin a Nabokov se v brankovišti střídají celkem pravidelně, ale oba se drží průměr obdržených branek okolo čísla 3. Nabokov by měl, stejně jako obránce Višňovský, v zápase kvůli zranění chybět. "Ostrované" se mohou opřít o dvojici Tavares (22 + 36) - Okposo (19 + 28).  

Domácí před vyprodanou Madison Square Garden neponechají nic náhodě a zvítězí.