Neuvirth vychytal třetí nulu v sezóně a stává se postrachem střelců [VIDEO]


V nočním zápase NHL mezi Winnipegem Jets a Philadelphií Flyers měli fanoušci možnost vidět souboj českých gólmanů, kteří patří v úvodu nového ročníku mezi opory svého týmu. Lepší formu potvrdil brankář Philadelphie Michal Neuvirth, který vychytal už třetí nulu v sezóně.

Michal Neuvirth letos odchytal osm zápasů, není tedy stálou jedničkou svého týmu. Nyní má však pozici lepší než jeho brankářský kolega Steve Mason. V utkání proti Winnipegu kryl český gólman všech 28 střel soupeře a po zásluze se stal hlavní hvězdou utkání, v této sezóně už potřetí.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Nejlepší basketbalista světa znovu ukázal svou jedinečnost [VIDEO]

Neuvirth tak Philadelphii výrazně pomohl k ukončení šestizápasové porážkové šňůry. Střelci Winnipegu byli z výkonů českého borce v brankovišti Flyers zoufalí, na některé zákroky Michala Neuvirtha se můžete podívat v krátkém sestřihu. Letos si připsal Neuvirth nulu také proti Chicagu a Floridě.

Sedmadvacetiletý Neuvirth se drží vysoko také v hlavních gólmanských statistikách. V průměru gólů na zápas je s číslem 1.80 za Jakem Allenem ze St. Louis a za Mikem Condonem z Montrealu. V procentuální úspěšnosti zákroků je dokonce druhý v celé NHL, s úspěšností 94.51 je za vedoucím Kanaďanem Jakem Allenem.

V utkání si jednu asistenci připsal také Jakub Voráček, který se stále nemůže prosadit střelecky, další český hráč Radko Gudas nebodoval.

VIDEO: Michal Neuvirth vychytal proti Winnipegu třetí nulu v sezóně