NHL: Anaheim přivítá Ottawu, New Yersey hraje ve Winnipegu


Anaheim Ducks - Ottawa Senators 2,05 - 3,95 - 3,05

Hokejisté Anaheimu hostí na svém ledě oblíbeného soupeře. Přestože s ním nehrají často, zpravidla s ním bodují. Ottawa se pokusí nepříjemnou bilanci zmírnit.

Ovšem aktuální forma hovoří pro "kačery". Ti sice vstoupili do sezony vysokou porážkou v Coloradu, ale následující tři zápasy vyhráli a stoupají tabulkou. Zatímco Anaheim má na svém kontě jedinou porážku, Ottawa jedinou výhru. Dva body za výhru urvali hokejisté Senators na ledě Buffala v poměru 1:0.

Domácí jsou mírnými favority střetnutí a věří, že navážou na úspěchy ze vzájemných střetnutí. Po vítězném finále v roce 2007 se s Ottawou střetli pětkrát a ve čtyřech případech vzešli ze zápasu jako vítězové. Utkání přitom bývají těsná. Vyrovnaný duel se dá očekávat i nyní a zřejmě jeden z týmů vyhraje v prodloužení nebo po samostatných nájezdech.

Winnipeg Jets - New Yersey Devils 2,10 - 3,85 - 3,00

Ve Winnipegu se střetnou mužstva, jež s úvodem sezony nemohou být úplně spokojeny. Oba týmy se pohybují v dolních patrech tabulky, nicméně pořád jde pouze o začátek soutěže.

Winnipeg dvakát vyhrál, třikrát prohrál. Ovšem pozitivní je fakt, že získané čtyři body jsou z předšlých dvou zápasů. Jedná se tak o výkonnostní vzestup. To "ďáblové" z New Yersey všech pět duelů prohráli. Na druhou stranu nic není tak zlé, jak se může na první pohled zdát. Čtyři porážky byly o gól, z toho tři v nastaveném čase. 

Hokejisté New Yersey tak musí jít štěstí více naproti. Co se týče vzájemných duelů, je poměr vyhraných a prohraných utkání vyvážený. Ani tento zápas nemá jasného favorita, byť se pochopitelně dávají větší šance domácímu celku. Štěstí se však nyní usměje spíše na "ďábly".