NHL: Anaheim přivítá Pavelcův Winnipeg


Dnes v noci se bude jednat o třetí a poslední vzájemný souboj obou týmů v této sezóně. Dva předchozí zápasy skončily výsledkem 3:2 vždy pro hostující celek. 

Anaheim Ducks X Winnipeg Jets

Kačeři okupují po výhře 5:1 nad Vancouverem první místo Pacifické divize se ziskem 104 bodů a patří s průměrem téměř 4 branky na zápas mezi nejofenzivnější týmy soutěže. O branky se stará především Corey Perry a Ryan Getzlaf, kteří se dohromady postarali už o 68 branek svého týmu. Prvně jmenovaný si během posledních 12 zápasů připsal 14 kanadských bodů (8+6). Jeho parťák z útoku posbíral 7 bodů v posledních pěti zápasech. Kačeři se také mohou pochlubit vynikající obranou, alespoň v domácím prostředí. V tomto ohledu jsou se 77 brankami nejlepší v Západní konferenci.

Winnipeg je na tom o poznání hůře a v jeho účast v play off už je jen teorií. Hosté prohráli 10 z posledních 13 zápasů a nepomohl jim ani návrat brankářské jedničky Ondřeje Pavelce. Ten se vrátil do branky po zranění v dolní části těla, ale na střídačku se pakoval už po 20 minutách zápasu s Los Angeles, kdy inkasoval 3x z 16 střel. Jets vyhráli z 37 venkovních zápasů pouze 12x a nedá se předpokládat, že by si připsali body právě v Anaheimu. 

Další zápasy NHL ZDE.