NHL: Bitva o Stanley Cup začíná!


Tampa Bay – Montreal

Úvodní kolo play off proti sobě svedlo třetí a čtvrtý tým Východní konference. Vzájemné zápasy dávají vyhlídku dlouhé a vyrovnané série s minimem branek. Ve čtyřech vzájemných střetnutích letošní sezóny jich padlo jen 13.

Tampu v březnu opustil Martin St. Louis, který platil za dlouholetou oporu domácích. Blesky však získaly adekvátní náhradu v podobě kapitána Rangers Ryana Callahana. V plné síle je na play off připraven Steven Stamkos, který velkou část sezóny vynechal kvůli zlomenině nohy. Skvělou úvodní sezónu v NHL prožívá český mladíček Ondřej Palát. V 81 zápasech základní části si připsal 23 branek a 36 asistencí. Se ziskem 59 kanadských bodů se tak stal nejproduktivnějším hráčem Tampy a útočí na zisk Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny. Hodně byl vidět také řízný obránce Radko Gudas, jenž protihráčům nedává na ledě ani centimetr prostoru.

Na Montreal spoléhá celá Kanada. Canadiens jsou totiž poprvé od roku 1973 jediným zástupcem kolébky hokeje v play off. Mezi hlavní opory kanadského týmu patří kromě kapitána Tomáše Plekance také jeden z nejproduktivnějších obránců NHL P.K. Subban (53 bodů/82 zápasů) a Thomas Vanek (68 bodů/78 zápasů). Do karet Canadiens hraje zranění golmanské jedničky Tampy Bena Bishopa, který si v závěru základní části pochroumal ruku.

Co vsadit? Neprohra Montrealu v kurzu 1,58.

 

Pittsburgh – Columbus

Favorit této série je jasný. Pittsburgh by si měl podle papírových předpokladů s Columbusem poradit, i když v závěru základní části nepodával příliš přesvědčivé výkony. V dubnu dokonce prohrál čtyři utkání. Pokles formy se dá přičítat koncentraci na play off. Tučňáci to na Colombus umějí. Svědčí o tom především bilance posledních pěti vzájemných zápasů, které vždy vyzněly pro domácí vítězně. Mužstvo se může spolehnout na Sidneyho Crosbyho, který se 104 kanadskými body ovládl produktivitu základní části. Do zápasu je po zranění připraven Jevgenij Malkin, jenž se s Crosbym skvěle doplňuje. Otázkou je, jak se s tlakem, který play off přináší vyrovná golman Marc-Andre Fleury, jenž loni vyhořel a vše musel zachraňovat Tomáš Vokoun.

Columbus je tým bez výraznějších hvězd spoléhající především na týmový výkon. Hostům se povedl závěr základní části a o Stanley Cup bude bojovat teprve podruhé ve své historii. V sérii s Pittsburghem však nemá příliš velké šance a na Tučňáky to stačit nebude.

Co vsadit? Výhra Pittsburghu v kurzu 1,88 .

Prozkoumejte celkovou nabídku NHL