NHL je úplně nová. Vyhraje Stanley Cup Krejčí, Jágr, nebo Hertl?


Jen čtyři divize, rozdílný počet týmů v konferencích, žádné All-Star Game, zato šest mačů pod širým nebem. NHL je úplně jiná, favorité zůstávají.

Čtyři poslední vítězové Stanelyova poháru se loni dostali do finále konferencí a dokázali, že součásná National Hockey League patří právě jim. I pro letošek jsou největšími favority.

Vyrovnaná brankářská dvojice kanadské hvězdy Fleuryho a českého veterána Vokouna, dva možná nejlepší útočníci na světě Crosby s Malkinem a excelentní obránci Letang s Orpikem. Tučňáci mají papírově nejsilnější mužstvo, pokud se chytí v klíčových momentech sezony, budou neporazitelní.

Co platí pro Pittsburgh na Východě, to platí pro Chicago na Západě. Blackhawks straší sehranou defenzivou bez výraznějších výkyvů a ofenzivními star. Pokud bude nejlepší americký hokejista Patrick Kane, kanadský vůdce Jonathan Toews nebo slovenské křídlo Marian Hossa v takové fazoně jako loni, pak z toho lehce může být obhajoba triumfu.

Hned v závěsu za duem největších adeptů na titul jsou loňští finalisté z Bostonu, které táhne československá síla Chára s Krejčím, a tradičně silní Králové z LA s jejich oporami Quickem a Kopitarem.

Na stupně nejvyšší si myslí i české kvarteto Ďáblů Jágr, Eliáš, Židlický a Olesz, nebo dvojice hladových Žraloků Havlát - Hertl. Prvně jmenovaný je - jaký div - znovu zraněný, s druhým se od začátku počítá do elitní formace vedle tvůrce Thorntona a bijce Burnse.

Kurzy mužstev NHL na vítězství Stanley Cupu:

7,75 - Pittsburgh Penguins, Chicago Blackhawks
10,00 - Boston Bruins
12,50 - Los Angeles Kings
14,00 - St, Louis Blues
18,00 - New York Rangers, Vancouver Canucks
20,00 - Detroit Red Wings
22,00 - Toronto Maple Leafs, San José Sharks
25,00 - Anaheim Ducks, Montreal Canadians
28,00 - Ottawa Senators
30,00 - Philadelphia Flyers, Washington Capitals, New York Islanders
35,00 - Minnesota Wild, Edmonton Oilers
40,00 - Tampa Bay Lightning
45,00 - Carolina Hurricanes
50,00 - New Jersey Devils, Nashville Predators
60,00 - Dallas Stars, Phoenix Coyotes, Columbus Blue Jackets
75,00 - Winnipeg Jets
80,00 - Colorado Avalanche, Buffalo Sabres
125,00 - Calgary Flames
150,00 - Florida Panthers