NHL playoff: Chicago vede 2:0, série se stěhuje do Los Angeles


Na západě NHL se zatím vše odehrává podle představ hokejistů Chicaga. Místní Blackhawks totiž využili oba domácí zápasy na maximum a vedou tak sérii 2:0. Teď se další dva duely budou hrát v Californii, kde budou doma Králové z Los Angeles.

Los Angeles Kings - Chicago Blackhawks 2.40 x 3.60 x 2.70

Obhájci titulu z Chicaga připravili svým soupeřům podobný scénář jako před nedávnem hráči St. Louis. Bluesmani také vedli nad LA 2:0 na zápasy, ovšem parta kolem Jonathana Quicka nebo Justina Williamse sérii otočili. Jenže Jestřábi vypadají silnější, dynamičtější a odborníci v NHL predikují, že sérii pravděpodobně nepustí ze svých spárů.

Staples Center se tak připravuje na psychologicky klíčový duel, v němž hráči LA musí bezpodmínečně vyhrát, aby se vrátili do hry. 

Komentátoři v zámoří zatím kroutí hlavou nad tím, kde se vlastně ztratili ti nebezpeční Králové, kteří v prvním i druhém kole playoff trestali sebemenší chyby soupeřů. Ani Jonathan Quick není tím fantomem z předcházejících zápasů. Ve druhém klání série po čtyřech obdržených gólech pustil do klece náhradníka Berniera.

Finálová série Západní konference jakoby vrhla stín na slunnou Californii, a tak se otěží chopilo Chicago, které má možnost vytvořit si tak první mečbol.