NHL: Rakušan Vanek předvedl rychlé ruce a gól týdne [VIDEO]


Letošní sezóna NHL je zatím více než bohatá na povedené akce a krásné góly. Jednu takovou předvedl v noci z úterý na středu rakouský útočník ve službách Minnesoty Wild Thomas Vanek. Nešťastným účastníkem se stal český gólman Ondřej Pavelec.

Minnesota v nočním duelu dokázala porazit Winnipeg 5:3 a potvrdila, že se s ní v letošní sezóně musí počítat. Mezi hlavní útoční hvězdy patří právě rakouský útočník s československými kořeny Vanek, který drží Minnesotu na třetím místě celé Západní konference.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Neuvirth vychytal třetí nulu v sezóně a stává se postrachem střelců [VIDEO]

Zmíněná situace přišla za stavu 3:1 pro Minnesotu v polovině utkání. Hosté získali puk ve středním pásmu po chybě domácí obrany a ten se dostal na pravé křídlo až k Vanekovi. Rakouský hračička si věděl rady s obráncem Winnipegu, kterého si dokázal skvěle prohodit mezi nohama a co se týče zakončení, lépe už to trefit nešlo. Pavelec skvěle pokryl přední tyč i celou spodní část branky, ale Vanek trefil snad jediné volné místo v protilehlém růžku jeho branky, parádní hokejový kousek, který si určitě vyslouží nálepku gólu týdne.

Vanekův fantastický gól do sítě Ondry Pavelce