NHL se blíží do finiše. Tipněte vítěze Stanley Cupu před začátkem Play-Off


Stejně, jako jsou velmi šikovné sázky na postup jednotlivých týmů do Play Off po prvních zápasech základní části, tak na jejím konci je poslední šance investovat velmi výhodně do vítězů konferencí a celkového vítěze letošní sezóny NHL. Základní část dává k dispozici už jen několik zápasů pro boj o poslední místa v play off a karty jsou před vyřazovací částí rozdané. Jenže jak bývá zvykem, základní část je jiná soutěž než Play Off. Vyhoří opět vítězové základní části nebo prolomí malou tradici?

NHL momentálně jasně vládnou Capitals z Washingtonu. Nasbírali již 113 bodů a vévodí také Východní konferenci. Na Západě je pokušitelem překvapivě tým zelených hvězd z Dallasu. Oba týmy jsou díky tomu nejvíce favorizovány na zisk Stanley Cupu a také na vítězství v konferenci. Jenže vítěz konference se počítá až po Play Off a jak jsem zmínil, to je úplně jiná soutěž. Pouze Chicagu se před 4 lety povedlo vyhrát jak Prezidentskou trofej tak Stanley Cup. Jinak je tradicí, že tým, který vyhraje základní část, se ani nedostane do velkého finále o Stanley Cup. V poslední sezóně toho byl důkazem tým Rangers, kteří padli ve finále konference s Tampou Bay.

Když se podíváme na kurzovou nabídku Unibetu, zjistíme, že právě aktuální lídr je ohodnocen chabým kurzem 2.7 na vítěze Východní konference. To se dá nazvat čirým šílenstvím. Capitals nejsou příliš týmem, který by uměl hrát hokej do Play Off. Co víc, jsou spíše unikátem. Poslední 4 sezóny, když Capitals hráli Play Off, tak každá série trvala všech 7 zápasů! Stropem však bylo vždy buď první nebo druhé kolo. Kdo by tedy mohl být černým koněm Východu? Jednoznačně Jágrova Florida, která píše neuvěřitelnou pohádku a Play Off je pro Panthers svátek. Kurz 9.5 na vítěze Východní konference vůbec není špatný. Dalším vhodným kandidátem by mohl být Pittsburgh, který konečně našel rytmus a zkušený tým v čele s Crosbym a Malkinem opět mají na to vyhrát Východní konferenci v kurzu 6,75.

Na Západě to bude opět o tradičních harcovnících Play Off. Unibet má za favorita Play Off Los Angeles Kings, kteří se stali za poslední léta průkopníky strategie na Play Off. Jenže ani superstar Milan Lucic Krále nerozzářila a velmi slabá konkurence v Západní konferenci zatím není měřítkem těchto týmů. Proto se mi jeví jako nejrozumnější sázka na stálici Chicago. Blackhawks mají již poněkolikáté změněný tým a stále to nese ovoce. Před letošním Play Off navíc vyzbrojili znovu šíleně a to například příchodem kapitána Winnipegu Andrewa Ladda. Kurz 4.5 na vítěze Západní konference v podání Chicaga tedy musím zkusit. Druhým černým koněm by mohli být Bluesmani ze St. Louis. Ti se budou pro změnu snažit protrhnout tříletou sérii proher v prvním kole Play Off v poměru 2:4. Tento nenápadný tým skrývá sílu a může využít slabých týmů postupujících na Západě. Minnesota či Nashville letos opravdu nejsou v ideální formě.

A kdo zvedne slavný Stanley Cup nad hlavu? To si prozatím netroufám tvrdit. Nicméně po mojí malé nápovědě věřím, že si uděláte o možnostech obrázek sami a o tipy se semnou podělíte například v komentářích na sociálních sítích. Ty pravé bitvy jsou za dveřmi a my na ně musíme být připravení!