Příklep Michala Jinocha - Chicago má další Stanley Cup


Konec, konec, konec! Hokejová sezóna je definitivně za námi. Finálovou sérii mezi Chicagem a Tampou Bay ukončil šestý zápas. Chicago vyhrálo 2:0 a získalo třetí Stanley Cup za posledních šest let! Tentokrát je navíc zisk nejcennější trofeje o to sladší, že jej Blackhawks, po dlouhých sedmasedmdesáti letech, mohli oslavit před domácím publikem. A domácí si to náležitě užili.

Hned na začátek bych chtěl zmínit, že jsem titul strašně přál Ondrovi Palátovi. Ten kluk je hrozně sympatický a pevně věřím, že už za rok bude mít možnost si na Stanley Cup sáhnout. Získal si nejen české fanoušky, ale i ty v Tampě. Ve formaci s Kučerovem a Johnsonem jim ale přeci jen v posledních zápasech chybělo potřebné štěstí. Smutné pro Tampu je, že rozhodně ve finále nebyla horším týmem. Občas ale chyběly ty zkušenosti, které Chicago naopak mělo. Pocítil to i Steven Stamkos. Ten měl v klíčových  zápasech, které Tampa ztratila, několik gólových šancí, které by v základní části pravděpodobně bez problému proměnil. Tlak finále ale přeci jen působil.

Pro Chicago byl klíčový čtvrtý zápas série. Po ztraceném prvním domácím utkání muselo urvat druhý, jinak by bylo finále ztracené. To se podařilo a pak už si možnost ovládnout finále nenechali ujít. Pro některé hráče už to byla třetí zkušenost s podobnými souboji, takže se snad ani není čemu divit. Hokejisté na obou stranách ukázali, že finále se prostě nevzdává. Hlavně hráči Tampy už pustili ven informace o svých zraněních. Bishop chytal poslední zápasy se zraněným tříslem. Johnson dokonce odehrál finále se zlomeným zápěstím. To zní až neuvěřitelně. I na Twitteru se mezi novináři lehce vtipkovalo.

Byl to Jonathan Toews, který měl možnost zvednou pohár nad hlavu jako první - letos. Pro něj i třeba pro Mariána Hossu to je Stanley Cupový hattrick. Čert vem předpovědi, že Chicago bude mít problém poskládat s platovými stropy nějak slušně tým na příští rok. Pro tyhle chvíle, pro tenhle moment, kdy se dotknete poháru hráči sní o NHL. A my se můžeme díky Michalu Rozsívalovi těšit, že jedna z nejkrásnějších trofejí vůbec opět navštíví Českou republiku. Gratulace do Chicaga.