Příklep Michala Jinocha - Hedmanovo finále


Ondřej Palát po prvních dvou zápasech sebevědomě prohlásil, že si Tampa z Chicaga odveze dva body. Po noci z pondělí na úterý mají Lightnings na padesát procent splněno. Kromě Paláta, Bishopa a Callahana však nejvíce září jiný hráč. Victor Hedman si ve finále Stanley Cupu získává po celém světě obrovské kvantum fanoušků. Právě on má hlavní podíl na poslední výhře Tampy 3:2.

Hedman v posledním zápase zaznamenal dvě asistence. První nahrávka byla na útorčnou modrou. Callahan otevřel skóre hlavně díky své přesné mušce. Druhá Hedmanova asistence byla klíčová. Švédský obránce ve středním pásmu převzal kotouč, projel s ním do rohu útočného pásma, odkud předložil kotouč úplně volnému Paquettovi. Ten neměl problém odkrytou branku trefit a rozhodnout o výhře Tampy 3:2. "Roztáhl jsem hru do strany a všiml si Paquetta, jak se dostává k brance, tak jsem se to snažil před ní nahodit tak, aby Crawford nemohl zasáhnout kotouč. Paquett si pro puk výborně dojel a rozhodl zápas," okomentoval ze svého pohledu celou akci Hedman. Kromě nahrávek se mu ale poslední dva zápasy daří držet na uzdě hlavní hvězdu Chicaga. Patrick Kane to v sérii s Tampou nemá vůbec jednoduché.

Ve spojitosti se švédským obráncem se tak mluví i o Conn Smythe Trophy pro nejužitečnejšího hráče playoff. Tu v minulosti ovládli jeho krajané Nicklas Lidström a Henrik Zetterberg. Hedman by tak byl teprve třetím Švédem, který má velkou šanci na tuto trofej dosáhnout. Teprve čtyřiadvacetiletý obránce těží také ze spolupráce s dalším švédským bekem ve službách Lightnings Antonem Stralmanem. Trenér Lightnings věří, že Hedman letos proníká mezi nejlepší pětici obránců NHL, což ostatně na ledě prokazuje.

Hadmanova přihrávka a Paquettův gól mohou být pro sérii klíčové. Tampa dokázala vyhrát dvě utkání v řadě, probíraji se trojčata a spoleh je i na Ryana Callehana. Chicago musí udělat všechno proto, aby příští domácí zápas ovládlo. Pokud se tak nestane, s největší pravděpodobností série skončí v pěti zápasech. Hladoví hráči Tampy by možnost utnout sérii doma tak "rychle" s největší pravděpodobností nepromarnili.