Proč jsou Rangers a Canadiens před vyřazením? Důvody jsou téměř shodné


Je zajímavé sledovat, jak oba největší favorité na účast ve finále Východní konference balancují nad propastí, která symbolizuje bolestné vyřazení z play-off. Jak Montreal, tak New York Rangers prohrávají 3:1 na zápasy. Pro oba nešťastníky tak bude velmi náročné blížící se katastrofu odvrátit – oba týmy si přitom letos dělaly mimořádný zálusk na zisk Stanleyova poháru.

Zvláštní je, že důvody neúspěchu jsou pro Montreal i NY Rangers téměř totožné. Oba favorité doplácejí na to, že jim nefungují základní prvky toliko potřebné pro úspěch v play-off.

Jedná se o:

1. Přesilové hry

Abych řekl pravdu, dělá mi problém tomu porozumět. Rangers mají v sestavě McDonagha, Boyla, Nashe, St. Louise a především špičku na přesilovky – proto ho také vedení Jezdců před play-off angažovalo – Yandleho.

Montreal zase disponuje Subbanem (střelec od modré), Paciorettym (sniper), Gallagherem (bojovník do brankoviště) a Markovem, který umí parádně vodit puk do útočného pásma a vůbec ho držet na holi.

Přesto jsou přesilové hry obou týmů naprosto žalostné. Úspěšnost Montrealu je 6,4% - prakticky neexistující powerplay. Rangers jsou na 13,8%, tedy po Montrealu a již vyřazených Islanders nejhorší přesilová hra.

Tady dle mého názoru, vzhledem k hráčskému materiálu, selhávají trenéři.

Image and video hosting by TinyPic

2. Neschopnost v koncovce

Z 9 zápasů v letošním play-off dokázali Rangers vstřelit více než dvě branky pouze dvakrát. Navíc z posledních dvou zápasů proti Washingtonu vstřelili jen jeden upocený gól. Symbolem zmaru v koncovce je pak Rick Nash, který byl v základní části třetím nejlepším střelcem, ale v play-off dal prozatím jedinou branku.  Může za to z velké části houževnatá hra soupeře (WSH měl v posledním zápase 25 zblokovaných střel), ale i přesto si Rangers vypracovat šance dokážou…Góly však nepřicházejí.

U Montrealu je to téměř totožné. Z posledních 8 zápasů dokázali vstřelit více než dvě branky jen jednou. Spolehlivý zakončovatelé prostě nestřílejí pravidelně góly. Nicméně poslední zápas proti Tampě (6:2) byl výjimkou a možná je předzvěstí prolomení střelecké smůly.

Image and video hosting by TinyPic

Čtěte také: Speciální nabídky pro mistrovství světa v Praze a Ostravě.

3. Nedostatek štěstí

Tento atribut se těžko ovlivňuje, ale v play-off hraje často velkou roli. Rangers i Montreal prohráli jeden ze zápasů ve druhé sérii poté, co inkasovali vítěznou branku sekundu před koncem řádné hrací doby. Jeden ze zápasů prohráli Rangers po nešťastném odrazu od brusle, přitom podobné teče a odrazy – i když se o ně aktivně pokoušejí - jim ne a ne skončit v soupeřově brance. Montreal si navíc může postesknout nad tím, že již pětkrát trefil tyčku.

Image and video hosting by TinyPic

Je otázkou, zda se dokáže Montreal a Rangers vzepřít hodně nepříznivému osudu. Úkol to bude náročný. Vyhrát třikrát v řadě? No děkuji pěkně. Ale přece jen má vzniklá situace svou výhodu. Tou je skutečnost, že nemají co ztratit a před soupeři stojí ten nejtěžší úkol, tedy vyhrát poslední zápas a to svazuje daleko víc. Tak uvidíme..