Souboj českých hvězd v NHL - Židlický vs. Hudler


Hned čtyři čeští hokejisté se představí v nočním duelu NHL mezi týmy Detroit Red Wings a Calgary Flames. Ostře sledovaný bude zejména souboj druhého nejproduktivnějšího Čecha v NHL Jirky Hudlera s novou akvizicí detroitské defenzivy, Markem Židlickým.

Oba hokejisté patří k tomu nejlepšímu, co česká jména v současnosti nabízí. Jiří Hudler patří mezi hlavní opory týmu Calgary a svůj tým vede do playoff, v současnosti je Calgary na osmém místě v Západní konferenci a v závěru sezóny tak bude o účast mezi nejlepšími ještě bojovat.

Marek Židlický byl na poslední chvíli vytrejdován z New Jersey právě do Detroitu a český obránce si tak bleskově polepšil v boji o playoff. S Detroitem se nyní nachází na postupové šesté příčce ve Východní konferenci a pro Marka Židlického se jedná o novou výzvu.

Svou výjimečnost potvrdil český hokejista už v prvním duelu za Detroit, ve kterém rozhodl svým gólem do sítě New York Rangers a stal se zároveň prvním hokejistou v historii klubu, který při svém debutu rozhodl v pětiminutovém prodloužení.

Skóruje Marek Židlický také proti Calgary (7.50), nebo uspěje jeho krajan Jiří Hudler (3.90)?

Kromě Jiřího Hudlera a Marka Židlického se v utkání představí také Jakub Kindl v dresu Detroitu a Ladislav Šmíd v dresu Calgary.