TOP 5: NHL letos stačila nabídnout již několik zákroků roku [VIDEO]


Letošní ročník NHL nemá za sebou ani první měsíc a přesto měli fanoušci toho nejlepšího hokeje možnost vidět už pět výjimečných brankářských zákroků, které mnohé titulky označovaly přízviskem: Zákrok roku.

Obecně se golmanům start do nového ročníku povedl. Žáden z nich nestačil odchytat víc než osm utkání, ale i přesto vychytalo již 16 brankářů alespoň jedno čisté konto. Zkrátka mužů v masce, kteří se k dnešnímu dni těší opravdu výborné formě, je mnoho.

A zde je výběr z oněch fantastických zákroků: 

1. Henrik Lundqvist vs. Ryan Johansen

10. 10. 2015 – Columbus – New York 2:4

Možná nejkrásnějším zákrokem své kariéry zachraňovala hvězda Rangers své velké zaváhání při nepovedeném pokusu o rozehrávku. Nečekaný odraz puku dostal Johansena před naprosto prázdnou branku. Hůl švédského brankáře byla ale o maličko rychlejší. 

2. Cam Ward vs. Matt Duchene

22. 10. 2015 – Colorado – Carolina 0:1

Kanadský centr Matt Duchene, který se letos střelecky dost trápí, řešil situaci s přehledem. Bránící hráče i brankáře poslal na zem pěknou stahovačkou. Následně stačilo poslat puk do prázdné branky, což Duchene taky udělal, ale Ward se nevzdal a puk vyrazil špičkou své hokejky.

3. Henrik Lundqvist vs. Anthony Duclair

23. 10. 2015 – New York – Arizona 4:1

King Henrik je v hodně ohnivé formě. Letos baví fanoušky opravdu často. Další nepovedenou rozehrávku vyřešil tygřím skokem proti stoprocentní gólovce bývalého útočníka Rangers a současné hvězdičce Coyotes Duclairovi. 

4. Frederik Andersen vs. Mathew Dumba

24. 10. 2015 – Minnesota – Anaheim 3:0

Podobný zákrok jako Wardovi se povedl i dánské jedničce Ducks. V duelu s Minnesotou byl Andersen pod těžkou palbou, nebýt jeho skvělého výkonu, mohla Minnesota naložit trápícímu se Anaheimu daleko víc, než jen tři branky. Vrcholný zákrok vytáhl proti obránci Dumbovi, který dorážel tvrdou ránu Brodina.

5. Jonathan Quick vs. Connor McDavid

25. 10. 2015 – Edmonton – Los Angeles 2:3

Fantastický, ale zároveň kontroverzní zákrok předvedl Quick 4 vteřiny před koncem duelu s Edmontonem. Při hře bez brankáře se pokoušel o vyrovnání McDavid - backhandem chtěl dopravit puk do téměř prázdné branky. Quick ale dokázal kotouč sbalit na brankové čáře do lapačky.

Poté, co si rozhodčí prohlíželi celý moment na videu, usoudili, že gól nepadl, tedy, že si brankář LA připsal mimořádný zákrok. Tábory fanoušů se ale rozcházejí, jedna část se přiklání k verdiktu rozhodčích, ta druhá má jasno o tom, že byl Edmonton poškozen, protože puk stačil přes brankovou čáru přejít. Jedno je ale jisté, nebýt výtečného zákroku Qucika, nic podobného by se nyní vůbec neřešilo.