TOP 5 nováčků úvodní části letošní NHL


První čtvrtina letošního ročníku NHL je odehrána, což je dostatečná porce času na to, aby se nováčci stačili předvést, a aby vykrystalizovali předběžní adepti na zisk Calderovy trofeje (nejlepší nováček). A zde je žebříček těch, kteří podle mého názoru prozatím podávají nejlepší výkony:

5. Tanner Pearson, LK – Los Angeles Kings

Mezi nováčky patří mezi ty ostřílenější, protože v minulé sezoně stačil odehrát již pětadvacet utkání (aby byl hráč v NHL považován za nováčka, musí odehrát pod 30 zápasů). Přesto se musí v nabité sestavě úřadujícího vítěze Stanley Cupu pořádně otáčet, aby se v kádru udržel. Prozatím si ale vede zdatně, čemuž napovídá jeho umístění v druhém útoku. Hodně tomu napomohlo 9 nastřílených branek a výborná fyzická hra – letos stačil rozdat 25 hitů a připsat si 12 trestných minut. Nedostatkem je však nestálá výkonnost.

Image and video hosting by TinyPic

4. Johnny Gaudreau, LK - Calgary Flames

Relativně malý (175 cm) americký útočník zazářil jako hvězda Boston College na posledním mistrovství světa, kde posbíral během 7 zápasů 10 kanadských bodů. A že výborné výkony Johnnyho Gaudreaua mezi muži nebyly náhodné, dokazuje průběh letošní NHL. Jednadvacetileté křídlo si vybojovalo místo v druhé formaci, kde momentálně nastupuje vedle Hudlera a Jorise.  Chodí také na přesilové hry. S 13 asistencemi je v elitní třicítce nejlepších nahrávačů, což hodně napovídá o jeho největších přednostech, které jsou ve výborné hře s pukem a především v kreativním myšlení. 

Image and video hosting by TinyPic

3. Aaron Ekblad, O – Florida Panthers

Teprve osmnáctiletá jednička posledního draftu byla ihned zavedena do hlavního týmu Floridy. A zatím si Aaron Ekblad vede velmi suverénně. Nastupuje v prvním obranném páru vedle zkušeného Campbella, sbírá jeden bod za druhým (s 11 body je třetím nejproduktivnějším hráčem Floridy) a v tabulce pravdy je na tom o 5 bodů lépe, než jeho daleko ostřílenější kolega.  Nastupuje také do přesilových her, nevyhýbá se ani fyzické hře, výtečně blokuje, zkrátka jedna z největších nadějí v NHL vůbec. 

Image and video hosting by TinyPic

2. Jake Allen, B - St. Louis Blues

Čtyři dlouhé roky piloval v AHL formu, aby se jednou mohl poprat v NHL o příležitost pravidelně nastupovat mezi třemi tyčemi. A sen se možná brzo splní. Z 11 odchytaných zápasů vyhrál 8, připsal si 2 čisté konta a úspěšnost zákroků drží na 91,8%. Úspěšně tak dýchá na záda jedničce Brianu Elliottovi, který si letos připsal jen o tři starty navíc. Pokud přijde jeho zranění, či výpadek formy, pak se dá čekat, že se právě Jake Allen stane jedničkou. V případě, že by si za těchto okolností udržel současnou formu, pak by ho Calder Memorial Trophy jen těžko minula. 

Image and video hosting by TinyPic

1. Filip Forsberg, C – Nashville Predators

Ve Washingtonu si musí rvát vlasy. Před třemi roky vyměnili Filipa Forsberga za Martina Erata. Zatímco výkonnost českého útočníka šla strmě dolů, až z klubu odešel, švédský centr je momentálně největším tahounem Nashvillu. Dokonce předčil Neala či Craiga Smitha. Fantastický bruslař, přirovnávaný ke hvězdě Anaheimu Perrymu, posbíral již 23 bodů, což ho v produktivitě NHL řadí na čtrnáctou příčku. Ve statistice +/- je s 20 kladnými body dokonce nejlepší v celé lize. Pokud si udrží nastolené tempo, pak se Forsberg stane nejen nejlepším nováčkem, ale i jednou z největších hvězd letošní sezony.

Image and video hosting by TinyPic

 

Založte si účet a vyhrávejte s Unibetem.