VIDEO: 10 největších momentů Selanneho. Prvního hráče, jehož dres skončil pod stropem haly Anaheimu


Finský blesk si mohl v neděli večer odškrtnout další významnou položku na seznamu nejvýznamnějších hokejových úspěchů v kariéře:

„Mezi největší vyznamenání, jakých se vám může v hokejovém důchodu dostat, jsou ta, když je váš dres vyvěšen ke stropu a pokud se dostanete do Hokejové síně slávy. Jestli dosáhnu i toho posledního vyznamenání momentálně nevím,“ pronesl během slavnostního večera Teemu Selanne.

(Teemu, Hokejová síň slávy je pro tebe pouze otázka času, na to vem jed. )

Nezlomný Selanne, který vydržel hrát na špičkové úrovni v NHL dlouhých 21 let, ukončil kariéru po skončení minulé sezony. Na slavnostní vyvěšování jeho dresu s číslem osm, ke stropu haly Honda Center, tedy nemusel čekat příliš dlouho. Není se co divit, Anaheim netrpělivě vyčkal na první opravdovou legendu ve své historii, která si tuto poctu zaslouží.

Vedení klubu si pro tuto chvíli vybralo symbolický moment. A to utkání proti Winnipegu. V dresu původních Jets totiž zahajoval Selanne svou kariéru v NHL. Tehdy se uvedl v nejprestižnější hokejové lize světa mimořádným způsobem, posbíral totiž v 84 zápasech 132 bodů, což je doposud nepřekonaný nováčkovský rekord.

A proto poctili finskou legendu i hráči Winnipegu, kteří si před zahájením utkání oblékly dres s jeho číslovkou.

 Slavnostní vyvěšení Selanneho dresu:

Teemu Selanne prožil během své kariéry mnoho význačných chvil. Posbíral v NHL 1457 kanadských bodů a nastřílel 684 branek. To vše v 1451 zápasech. Udržel si tak úžasnou bilanci více než bodu na utkání. Mimo to vyhrál v roce 2007 Stanley Cup a posbíral několik individuálních cen.

A zde je 10 největších momentů v Selanneho kariéře: